Leden 2010

Mazlové =)

31. ledna 2010 v 9:32 | Smajli |  Deníček
"Spíš se dá fotografovat pád do propasti nebo blesk na nebi, než pár živých psů. Je k tomu zapotřebí takového štěstí a trpělivosti jako k tomu, aby člověk našel v uhláku diamant jako pěst."

To byla trochu upravená verze Čapkova citátu z oblíbené knížky mého dětství o štěněti Dášeňce. Já s tím totiž naprosto souhlasím. Proto fotím radši okolí, než živé bytosti. Pánové, to si ale fakt procvičíte rychlost vaší reakce, když se snažíte fotit ty psy. Než se foťák vůbec zapne, pes totiž zpozoruje vaši přítomnost a jde-li o psa domácího, jistě se půjde podívat zblízka na ten předmět, co vydává ty divné zvuky. Tak tomu aspoň je u těch našich miláčků. Zajímavé je, že když se s nimi chcete mazlit, leží bez zájmu, ale jakmile se přiblížíte s foťákem, okamžitě se zvedají a lísají. Nebo v okamžiku, když stisknete spoušť náhle pohodí hlavou a místo psa se pak na fotce objeví jen černá šmouha. Říkám to proto, abyste ocenili těch několik fotek, které jsem dokázala pořídit, ač jsou některé značně nekvalitní.
Robin a Sorbon, naši mazlové, mají oba úplně odlišnou povahu, ale přesto jsou schopni vedle sebe existovat... no... aspoň bez nějakých závažnějších bojů =D Sorbon, starý, oddaný a rozumný kříženec vlčáka a bernardýna a Robin, rozmazlený, arogantní a zlomyslný novofundlanďan. Tihle dva jsou neodmyslitelnou součástí naší domácnosti =)Smajli + Sasuke

30. ledna 2010 v 10:25 | Smajli |  Od Vás pro mě
Opět od Miny Kaguyi, díky moc! =) Začínám se přeorientovávat na Sasánka =D


Konec světa

28. ledna 2010 v 18:29 | Smajli |  Deníček
Tak už máme vysvědčení co? =) Jak jste dopadli? Já se čestně přiznám, že mě vyznamenání minulo :-P Na druhou stranu to nebylo na pololetí v prváku na těžké škole vůbec špatný =D Náš třídní byl velmi upřímný =D "Máte jeden z nejhorších průměrů tady z tříd na škole. No, co vám budu povídat, na prvák je to hrozný. Nejhorší známky máte ode mě z fyziky..." =D No, co už. Naštěstí nás Rumburak nezdržoval celou hodinu... Nastávají opět oblíbené prázdniny.
Asi se divíte tomu nadpisu. Hned vysvětlím. Naši milí učitelé nás totiž neopustili. Prostřednictvím domácích úkolů se rozhodli nás provázet po celé volno. Nebo aspoň do té doby, než ty úkoly uděláme. Přinejmenším jeden byl docela zajímavý. A to od naší češtinářky. Jedná se velmi zvláštního člověka, ale o tom třeba až jindy... Každopádně naším úkolem byla slohovka. Slohy mě děsně baví, jak jinak. Ovšem tohle téma bylo teda... fakt luxusní =D Aneb "Za měsíc je konec světa". Náhodou, hned mě napadly různé věci, které by se k tomu hodily. Trošku mě zarazil další doplňující úkol. Sloh bude psán formou vypravování, o to nic, ale musí se tam vyskytnout administrativní, odborný a prostě popisný styl. Ale to by se ještě dalo. Ovšem třetí omezení pro mě bylo utrpení. Slohovka totiž nesměla přesáhnout délku 350 slov. Možná už jste někteří zjistili, že mým nadáním a také mým prokletím, je psát cokoliv extrémně dlouhé (viz tenhle článek). Bylo to vážně smutné, když jsem vyškrtávala pracně vymyšlené věty, které bych obyčejně považovala za nezbytné. Ale to už stačí, výsledek si můžete přečíst pod peretextem. A nebojte... je to krátký =D


Já v anime

27. ledna 2010 v 15:34 | Smajli |  Od Vás pro mě
Obrázek od Miny Kaguyi =) Sluší mi to ne? =D Díky Mino! =)


Ráno opilcovo

26. ledna 2010 v 19:15 | Smajli |  Jednorázové
Tak dneska jedna jednorázovka... nevím, jak se vám bude líbit, je to trochu uhozený, psala jsem to jen proto, abych nemusela myslet na jiné, palčivější problémy. Jestli chcete, tak si to přečtěte, ať aspoň někdo má radost ze života... a promiňte, jestli teď nebudu přidávat nějaké smysluplné články, jsem trochu v depce.

Warning: lehčí yaoi a sasunaru

BTW, já vím, že ten název je blbej, ale nic jiného mě nějak nenapadlo...


129. - 130. cena

23. ledna 2010 v 11:15 | Smajli |  Od Vás pro mě
Oboje za spřátelení, jedno od Kejko Shijo, druhé od Shiori Akiry =) Děkuji oběma =)


Lučči :-*

21. ledna 2010 v 18:46 | Smajli |  Deníček
Tak jsem přemýšlela, co vám tak dneska přidat =D A nic mě nenapadlo... Zas jeden den z mého života... ráno přes veškeré pohodlí postele vstát, jet do školy, učit se... Dějepis, angličtina, čeština (jediný předmět, který byl dneska aspoň trochu zábavný =), matika, psychologie, fyzika, němčina... Blééé. Nemít ve škole mého věrného Domču, asi se zblázním. Pak zas cestování ze školy, které se dnes díky náledí stalo obzvláště nebezpečné (viď Domčo? =D). No a odpoledne návštěva Luččiho =) Jeden z mých nejbližších lidiček :-* A že jsme oba dostali k Vánocům nové fotografické přístroje, tak jsme se vám dneska trošku rozfotili =D A přestože nemám jeho svolení (vlastně jsem mu o svém záměru ani neřekla O:-), tak ho napráskám a hodím vám sem nějaký ty fotky =D Jeho samozřejmě, ne moje =D Co bych k němu tak mohla říct? =D Asi nic, jeho charakteristiku sem dneska dávat nebudu... asi ani jindy =D Nebo možná... uvidíme =D Napadlo mě sem začít dávat profily mých přátel =) Ale o tom dyžtak jindy =D Jak jste se dneska měli by? =)

Naruto AMV

20. ledna 2010 v 8:37 | Smajli |  Videa
Tak ještě jedno video, které mě zaujalo... Abych pravdu řekla, nejsou v něm až tak nějak moc zvláštní efekty ani jiné věci, které většinou u videí oceňuji. Řekla bych, že toto video je průměrné. Proč vám ho sem dávám? Protože autor nádherně vybral písničku, kterou naprosto miluji a dokázal to video udělat tak, aby se ta písnička k tomu dokonale hodila. Kdo umí aspoň trochu anglicky, dá mi za pravdu =)


59. - 60. spřátelený blog

18. ledna 2010 v 14:15 | Smajli |  Spřátelené blogy
Jeden z nich patří Shiori Akiře a ten druhý je Kejko Shijo. Oba jsou vážně super =)Diplom za 31.bleskovku

16. ledna 2010 v 10:57 | Smajli |  Pro Vás
Uhm, tak tentokrát společný diplom... =D