Březen 2010

Poesy of school

31. března 2010 v 15:26 | Smajli |  Deníček
in school
Aneb když už člověk ve škole nemá fakt co dělat... Mimochodem s tou růží je to tam kvůli tomu, že doopravdy jsme teď v biologii brali růst rostlin a hnojení...

Běžný školní den

Obloha se mračí, za okny prší,
ve třídě všichni humorem srší.
Poslouchají hudbu, baví se a smějou,
zatímco se za okny proudy deště lejou.

Učitelé naštvaní do nás své rozumy hustí,
sedíš jen a přemýšlíš, kdy nás z té pakárny pustí.
Studenti se biflují, učí se a smějou,
zatímco se za okny proudy deště lejou.

Čmáráš si na lavici a snažíš se vnímat,
z hudebky slyšíš někdy nadané žáky zpívat.
Spolužáci se pomlouvají, radí se a smějou,
zatímco se za okny proudy deště lejou.

Sedíš jen a posloucháš, jak pěstovat si růži,
copak nám chtějí zkoušením zaživa stáhnout kůži?
Ostatní zívají, nudí se a smějou,
zatímco se za okny proudy deště lejou.

Na stolcích denně stojí aspoň jedna pepsi,
snažíš se překonat vůči učení skepsi.
Všichni tu svačí, škádlí se a klejou,
zatímco se za okny proudy deště lejou.

Kluci se tu perou, machrují jen to fičí,
holky se hihňají a na toaletách líčí.
Courají na WC a po záchodě si ruce mejou,
zatímco se za okny proudy deště lejou.

Tak asi vypadá běžný den v naší škole,
jednou jsi nahoře, někdy zas úplně dole.
Jen myšlenky na konec vyučování tě v zimě školy hřejou,
a za okny se mezitím proudy deště lejou.

(věnováno všem, kteří se v básničce našli)

Hey Juliet

28. března 2010 v 17:07 | Smajli |  Deníček
R a J
"Jed ti pomoh na věčnost? Ty sobče, nenechals mi ani kapku!"

Co říct no? =D Romeo a Julie... taková klasika! Bylo naprosto jasné, že právě tohle dostaneme jako povinnou četbu. Každá normální střední škola nechává svoje studenty přečíst si knihy, jejichž počet jim zadá, libovolně do maturity. Ta naše zřejmě ne =D My musíme vrámci českého jazyka číst zadané knihy v průběhu roku a pak z nich vypracovávat literární deník. No... ne že bych měla něco proti klasice. Ale jelikož jsem si z knihovny půjčila doopravdy tu originální divadelní verzi, která je veršovaná, nemůžu na to prostě říct nic jiného než:

LOL


Jo. Fakt LOL. Přestože je ta kniha z roku 1985, nad některými pasážemi jsem řvala smíchy. Jedinkrát mi z očí tekly slzy, když se zdrcený Romeo dobývá do hrobky své milované. A to jenom proto, že jsem se chechtala jako blázen, protože přitom nadává jak ďas:

"Ty tlamo hnusná, požeráku smrti!"

Nebo třeba úplně na poslední stránce, kdy se sejdou Vévoda a truchlící rodiče a poznamenáni ztrátou svých dětí konečně se oba rody usmíří. Montek okamžitě v návalu dobromyslnosti slíbí postavit Julii velký zlatý památník. Načež Kapulet, aby nebyl zahanben, slíbí Romeovi ještě větší =D Já prostě nevím, ale musím přiznat, že tentokrát se mě osud Veronských milenců prostě nedotkl. Možná je to těma veršema nebo co =D Mimochodem ta vypůjčená knížka se ke mě dostala ve velmi zachovalém stavu:

romeo and juliet
Co bych taky chtěla, když je ta knížka starší než já =D

"Juliet" od LMNT


Recenze filmu: Lovely bones

26. března 2010 v 6:29 | Smajli |  Recenze
"My name is Salmon. Like the fish. First name... Susie. I was fourteen years old, when I was murdered. On December 6., 1973..."

První recenze na tomhle blogu =D
Tak jsem dílem ve středu, dílem včera shlédla ten nový film, který teď myslím běží v kinech, od režiséra, který vytvořil film Pán prstenů. Tenhle se jmenuje "Pevná pouta" a je... no =D Jak to říct =D Zvláštní... Rozhodně jsem nucená poznamenat, že na Pána prstenů to zdaleka nemá. Vlastně jsem si říkala, že ten film je celkem trapnej. Totiž, hodně mi tam vadila jedna věc, ani si nejsem jistá proč, ale týkalo se to hlavní hrdinky a kluka, do kterého byla zamilovaná. Nechci nějak moc rejpat, ale...

"Babi, je v posledním ročníku. Ani neví, že existuju."
(příští den ve škole)
"Jsi nádherná, Susie Salmonová. Dáme si v sobotu rande?", následuje skoro-polibek.

Ne že bych si potrpěla na nějaké dlouhé chození okolo horké kaše. Ale tohle mě přece jenom trochu zarazilo, když si jí ten kluk jeden den v obchodě skoro nevšimne, načež druhý den už to skoro vypadá na vážnou známost. Mohli tam teda dát aspoň nějaké seznamování, nevím jak vy, ale mě to připadá jako... že to vzali trošku moc hopem =D To je ale nedůležité...

Něco málo k ději. Susie Salmonová je nejstarší ze tří sourozenců a vyrůstá v poměrně šťastné rodině a řeší běžné problémy dospívající dívky, jako třeba že jí rodiče nechtějí vyvolat najednou dvacet filmů fotek. Ale vše se má brzy změnit. Už nějakou dobu jí totiž sleduje perverzní pedofilní soused, který nosí brejle a baví ho truhlařina. A co myslíte? Jo. Ten prasák ji... no... nechci vědět co... a zabije. A ze šťastné rodinky se náhle stává troska. Táta rozfláká skoro všechny svoje umělecké výtvory (takové ty lodě v láhvích, jestli víte, co myslím) a máma je opouští a odjíždí někam... někam =D Policisté tělo Susie nenachází...

"I wasn´t gone. I was alive. In my own perfect world."

Ano. Susie ovšem není navždy pryč. Dostává se do takového... mezisvěta. Prostě mezi Nebem a Zemí. Je to skutečně zvláštní svět, to ano =D Susie se stále nemůže úplně odpoutat od Země... čeká na spravedlnost. Ale její vrah stále není dopaden. Její otec se nevzdává, nedokáže se smířit se smrtí milované dcery. Podaří se vraha dopadnout?

Víte, tenhle film mě docela zaujal. Chtěla jsem na něj jít do kina, ale jsem ráda, že jsem nešla. Protože to nebylo tak dobré, abych za to utrácela peníze. Ale mělo to něco do sebe. Hezky byla vybraná třeba hudba. A co se týče děje, ten byl podle mě udělaný bezvadně. Závěrečný polibek potěšil mou romantickou dušičku ^_^ Bylo to hodně emotivní a přiznám se, že jsem se u toho dokonce i jednou rozbrečela =D

Myslím, že tenhle film bych vám vřele doporučila, za ty dvě hodiny dívání to rozhodně stojí, ale asi si to radši stáhněte =D Mimochodem, tady máte trailer, ten je udělaný moc pěkně =)


Yamato´s first kiss

25. března 2010 v 7:53 | Smajli |  Others art
Tak z tohohle prostě nemůžu =D =D

yama+kaka

Když z dusičnanu stříbrného vzniká nějaká další krávovina

22. března 2010 v 18:21 | Smajli |  Deníček
rce
Jo. Víte o čem mluvím. Vyčíslování redoxních chemických rovnic. Manganistan draselný reaguje se síranem manganatým za přítomnosti vody a vzniká oxid manganičitý, síran draselný a kyselina sírová. Najděte prvky, které během reakce mění svoje oxidační číslo a napište si, o kolik stupňů, potom je prohoďte křížovým pravidlem a vyčíslete rovnici.
"Pardon. Ale... COŽE?!". Taková je zhruba moje reakce na tuhle "jednoduchou" látku. Přesně tak. Jenom "cože?!". Protože já fakt nevím, co k tomu mám jinýho říct. Jelikož to asi dřív pokvetou balvany, než tomuhle budu rozumět. No vážně, chci říct... koho to zajímá? Potřebuju snad k životu vědět, co mi vznikne sloučením dvou atomů kyseliny chlorovodíkové s atomem trioxouhličitanu sodného?! Dejte mi pokoj! =D A přesně na tuhle chutnou látku píšeme zejtra test. Nemůžu si pomoct, ale... já fakt nevím, o čem je řeč =D Lituju. Španělská vesnice. Takže zřejmě žádné velké překvapení, když zítra dostanu plnou známku =D V poslední době se mi ve škole fakt skvěle daří :-/ Už aby bylo nějaké volno. Učitelé se zcvokli, jinak si to neumím vysvětlit. A já už taky začínám cvokatět. Páááni... nemůžu se dočkat letních prázdnin.
Tohle fakt není moc smysluplný článek =D Ale aspoň jsem chvilku mohla myslet na něco jiného, než na uhličitan vápenatý...
Snad mě během týdne napadne něco zajímavějšího. Do té doby mi držte palce =D

pig

In memory

19. března 2010 v 16:22 | Smajli |  Jednorázové
Kraťoulinká jednorázovka, nemá to ani 500 slov =D Napsáno asi během dvaceti minut. Není to nijak moc veselé... a je to po Asumově smrti. Je to songfic =) Tu písničku znám už z dětství a vsadím se, že vy určitě taky :-P Ale slyšela jsem ji nedávno po... hodně dlouhé době a najednou mi připadalo, jakoby se na Kurenai a Asumu úplně hodila... proto jsem spatlala tohle =D Takže kdo máte náladu, můžete si to přečíst, ale není to nic moc (a to myslím vážně).

132. - 133. cena

17. března 2010 v 7:11 | Smajli |  Od Vás pro mě
Od Aryi za spřátelení a od Denný =) Oběma moc moc děkuji =)

by Arya
by Denný

Mučírna

16. března 2010 v 8:34 | Smajli |  Jednorázové
Tak opět něco pro vás. A jen tak mimochodem... asi přestanu psát yaoi =D Domča mi totiž nedávno předestřel jednu krutou pravdu - "Vždyť píšeš furt to samý, jen se mění kulisy. To už je trapný.". A víte co? Má pravdu. Takže s tím možná seknu, vážně, i když nevím... popsat sex desetkrát jinak fakt neumím, asi jsem netalentovanej autor =D Jenže tohle je fakt už nudný ne?

No nic, zpátky k dnešní jednorázovce. Je úchylná. Fakt úchylná. A téma? Z názvu je to asi jasné - moje druhotina "Otrok a pán". Ta první byla lepší.

Varování: Yaoi (18+)

Také: PWP, SM praktiky


Denný má výročí!

14. března 2010 v 12:24 | Smajli |  Pro Vás
A já se to samozřejmě jako trotl dozvídám až dneska ráno =D SBénko Denný mě věrně provází mou blogovou historií skoro od samého počátku - byla moje 15. SBé. Kdybych měla spočítat, kolikrát mě svýma komentářema povzbudila, kolikrát nakopla a potěšila... ne, to bych ani nespočítala =D Je jedna z nejlepších a nejstálejších SBé, jaké si bloger může přát =) Ona je pravé SBé.

Děkuju Denný =) Díky za tvoje přátelství =)

Ta tvoje podoba je z vyhodnocení testu "Ty v Narutovi", které jsem ti kdysi dávno dělala, jestli si vzpomínáš =) A pokud bys nemohla přečíst ten text, tak tady máš dyžtak origoš =)


Bleskovka 33 - UKONČENÁ

12. března 2010 v 14:22 | Smajli |  Bleskovky
1) Kdo je to?
2) Čím je slavný/á?
3) Jak se mu/jí přezdívá?
4) Napiš aspoň 1 jutsu, které ovládá.
5) Vyvolává nějaké zvíře? Pokud ano, jaké?
6) Co na diplom (jen postavy z naruta)?