Leden 2011

Naděje umírá poslední - 16. kapitola

31. ledna 2011 v 7:02 | Smajli |  Naděje umírá poslední
naděje umírá poslední - upoutávka
Tak jo, v téhle kapitole se možná i něco naučíte, Naruto bude poslouchat Seana Kingstona a Sasuke se odhalí jako kuchař =D Endžoj ;)


Naděje umírá poslední - 15. kapitola

23. ledna 2011 v 9:21 | Smajli |  Naděje umírá poslední
naděje umírá poslední - upoutávka
Dneska trochu oddechová kapitola ;)


Just Naruto and Sasuke

21. ledna 2011 v 19:04 | Smajli |  My art
for Skála
Po dlouhé době jsem zase měla tužku v ruce =D Jelikož naše výtvarka má z výtvarky jen název a přesnější by bylo tomu říkat "podrobné dějiny umění", moje kreslicí (ne)schopnost jaksi zakrněla někde v mínusových hodnotách. Budiž tento jednoduchý náčrtek věnován Verče za to, že mi stále zas a znova půjčuje k dopsání svoje poznámky ze zeměpisu (BTW, zapomněla jsem si o něj dneska říct O:-)... V pondělí dostaneš černobílý originál, tohle je dobarvené přes počítač, jelikož už jaksi dost dlouho postrádám pastelky či jiné kreslicí barevné potřeby. Utekly asi.
Takže TADY to máš =) A nezapomeň - "Autooo." =D

ŠÁNNARÓ!!

18. ledna 2011 v 18:07 | Smajli |  Deníček
YEAH! Konečně mám po všech testech a zkoušeních!! No... minimálně do konce tohohle tejdne =D To je fakt nepřirozený přijít ze školy domů a nemuset se na nic učit =D Dobrá zpráva? Nebudu mít na vysvědčení žádnou trojku. Jsem šprt. Ještě lepší zpráva? Možná budu mít jen dvě nebo tři dvojky. Jsem fakt šprt =D

Tuhle perfektní kresbičku mám od své spolužačky, která patří k těm několika best lidem ze třídy, se kterými se můžete bavit, aniž by se nad vás povyšovali, informovali vás o tom, jak se v pátek parádně vožrali nebo vám vyhrožovali sebevraždou. Díky Verčo (Skálo)! =)

55
Hláška:

Učitelka: "Při rozmnožování používá sameček argonauta speciální chapadlo, které může dokonce úplně oddělit a tento hektokotyl má pak schopnost plout sám mořem a vyhledávat samičky."

Spolužák: "Kristepane, to je strašná představa."

Naděje umírá poslední - 14. kapitola

15. ledna 2011 v 9:51 | Smajli |  Naděje umírá poslední
naděje umírá poslední - upoutávka
Doufám, že nedočkavé yaoi fanynky tahle kapitola aspoň trochu navnadí! =)

Se učit, se učit, se učit...

12. ledna 2011 v 18:29 | Smajli |  Deníček
study
... aneb další obvyklé stěžování si na školu (nevšímejte si tohohle článku, nejlépe ho úplně ignorujte, protože je o ničem a potřebuju si jen někde pořádně postěžovat)

Jo, tak fajn. Vlezu si pěkně po tom týdnu do školy a co? Samý písemky. No fakt. Hned v pondělí jsem byla nucená napsat si slohovku z němčiny, písemku z dějáku a diktát z češtiny. Podotýkám, že to ještě nebylo tak zlé. Spíš mě dostala angličtinářka, která mě přivítala slovy "Welcome back, tomorrow we will write an essey.". Takže jsem si v úterý pěkně napsala slohovku z ájiny a navrch ještě test z češtiny, aby to nebylo málo. Jenže TO se ještě taky aspoň trochu DALO. I když v ájině jsem na štíru s gramatikou, takže čekám tak trojku a u češtiny jsem tak nějak popletla autory romantismu a jejich díla, ale na tu trojku by to snad taky ještě mohlo být. Ale dneska to byl teda podraz. Test z informatiky ještě nebyl to největší zlo, když pominete, že vypadal asi nějak TAKHLE. To řešení teda. Ale jo, ta blbá consolová aplikace by mi ještě fungovala. Co bylo teda to největší zlo? Samozřejmě MATIKA. Matika, ze které jsme psali čtvrtletku. A víte co? Půlka tý čtvrtletky byla z látky, která se brala minulý týden. Přesně ten, který jsem proležela poloslepá v posteli. Druhá polovina byly konstrukční úlohy, které jsem v životě neviděla. Jo, předpokládám že i když dostanu pětku ze čtvrtletky, tak díky svým předchozím známkám ještě jakože nepropadnu, ale byl to teda dost podraz. A páteční zkoušení z matiky dopadne velice podobně, ne-li úplně stejně. Plus zítřejší zkoušení z fyziky a páteční test z politologie... no jako promiňte, ale KDO NA TOHLE MÁ MÍT NERVY?!

Naděje umírá poslední - 13. kapitola

7. ledna 2011 v 11:17 | Smajli |  Naděje umírá poslední
naděje umírá poslední - upoutávka
Ha! No, jsem ráda, že nemusím tedy nechat Naruta v tom kině zemřít nebo tak něco... díky ajťáku! =)

Virus detected!

5. ledna 2011 v 14:55 | Smajli |  Deníček
...aneb vzrušující vyprávění o jednom velkém vítězství dobra nad zlem

virus detected

Drazí a milí! Mnozí z vás již jistě pocítili krutou realitu školy, do které se po Vánocích zase vracíme. No, já si prozatím užívám své prodloužené prázdniny, to víte, nerada bych přece někoho nakazila. Zítra mě čeká návštěva oční lékařky, tak jsem zvědavá na její verdikt. Už předem se děsím všech slibovaných testů příští týden. No nic.
Dnes jsem chtěla psát o tom, co se mi stalo v pondělí a co značně otřáslo mou důvěrou v internetové sítě. Jistě už to každý z vás minimálně jednou zažil. Představte si, že si pěkně v klídku projíždíte nějaké stránky, když na vás najednou zařve z repráků alarm a způsobí vám srdeční infarkt. A když ne zvuk, tak zpráva, která se objeví vzápětí a hlásí proniknutí nějakého nechutného vira do vašeho počítače. Tak přesně tohle se mi v pondělí stalo. A ještě dřív, než si o mě začnete myslet nějaké úchylárny (hm, pokud si je teda už nemyslíte =D), musím podotknout, že jsem nesjížděla žádné porno stránky a dokonce se moje vyhledávání netýkalo ani yaoi a vlastně s erotikou nemělo nic společného. Hledala jsem úplně obyčejný soundtrack k jednomu německému filmu, když na mě vyskočil ten bubák. No to víte, okamžitě mi tady naběhlo milion červených oken a varování, kterým jsem díky svým neúplným znalostem internetové angličtiny stěží rozuměla. Zkrátka, podařilo se mi chytit vira. A ne jen tak ledajakého! Po mém zděšeném telefonátu rodičům a sestře se uvolil její snoubenec Jára přijít na počítač podívat, docela mu to s kompy jde. Než přišel, hlásil mi jakýsi antivir těch virů asi 30. Bylo docela vtipné pozorovat Járu při práci. Asi v půlce svého bádání prohlásil, že se mi do počítače nabourala cizí IP adresa a že ten někdo má teď přístup ke všem souborům a složkám. Když si všiml mého zděšeného pohledu, ujišťoval mě, že ten někdo jistě nemá v úmyslu cokoli mazat nebo likvidovat, že tohohle hackeři většinou využívají, když se napíchnou třeba do sítě České národní banky nebo tak něco. Že díky tomu, že pracují přes několik počítačů, je pak nemůžou vystopovat. Musím říct, že představa, že je váš počítač využíván k organizovanému zločinu, je docela zajímavá. Leč moje sestra a později Dominik, přišli s poněkud odlišnou verzí. Ségra to formulovala zhruba takto:

"Já jsem na to přišla! Ty jak zveřejňuješ na tý svý stránce ten svůj příběh, tak to tam asi dáváš moc pomalu a nějakej fanoušek asi už nechtěl čekat a tak se ti napích do počítače, aby si mohl přečíst, jak to bude dál!"

Domča ve své teorii zašel ještě dál a z tohoto hanebného zločinu obvinil mého učitele informatiky. Takže se přiznejte lidi, kdo z vás to byl?! =D =D Jestli vám na tom tolik záleží, stačilo by méně radikální řešení, já bych si možná dala říct s tím zveřejňováním =D
hacker

Jo, tak zpátky k problému. Zatímco jsem se tedy nevědomky podílela na mezinárodní loupeži dat, Jára přišel na další věc. A totiž že antivir, který mi v současné době hlásil asi 60 virů, je sám o sobě ve skutečnosti vir, který mi podává falešné informace, abych si ho (ten vir, který se tvářil jako antivir), koupila, což mi neustále nabízel v nějakém oknu. No napadla by vás taková zlotřilost?! =D Odkudsi z obýváku se ozývalo mámino nadávání na všechny ajťáky a lidi, co vytvářejí antiviry, protože to prý bývají často ti samí, kteří vytvářejí i všechny tyhle viry, aby měli práci. Což o to, já bych tomu věřila, ale je to teda podlost nehorázná. Jo, takže už jsme u toho, že se zdálo, že mám ve skutečnosti v počítači jediný vir, který mi předhazuje nějaké falešné. Zdálo by se to jako dobrá zpráva, kdyby ten prevít nebyl tak odolný. Vyřadil ze hry všechny nainstalované antiviráky a kromě toho také blokoval přístup na všechny stránky, kde by se daly stáhnout nové. Nešel odstranit, uložit do karantény, smazat ani zmrazit. Pěkně odolnej parchant. Atmosféru nesnází jsem mohla velice dobře pozorovat na Járovi. Zatímco ze začátku byl veselý, vtipkoval a smál se, zatímco zjišťoval, co by mohl udělat, postupem času, jak mu docházely možnosti, se začala jeho ležérnost měnit ve fanatický boj a časem v dokonalé zoufalství. Pracoval na tom, chudák, víc jak pět hodin, do deseti večer. S velkou lítostí bohužel musím také poznamenat, že po jeho odchodu už nešel počítač ani nastartovat.
Vyvstala tedy další otázka - co teď? Bez počítače naše rodina jaksi nemůže fungovat, to je stará známá (a poněkud děsivá) věc. Jenže kde rychle sehnat nějakého ajťáka? Měli jsme sice v záloze jednoho táty známého, ten ale, zavalen vlastní prací, by nám chudáčka vrátil tak možná za týden, kompletně přeinstalovaného. To bohužel nebylo zrovna to, v co jsme doufali. Kdysi tu byl ještě jeden známý, který nám také několikrát pomohl. Jenže běda, ten asi před rokem "do ciziny se obrátil, potud se ještě nevrátil". Nakonec v zoufalství největším se odvážila moje máma oslovit neznámého kolegu z práce, profesionálního ajťáka. Bůh mu žehnej, nejspíš neměl co na práci nebo se nudil, protože nabídl svou pomoc. Počítač byl tedy odvezen k mamce do práce (nebudu ani popisovat, jak opuštěně bez něj vypadal můj pokoj) a svěřen do péče odborníka. O jeho dvoudenním boji se mi nedoneslo sice mnoho zpráv, ale očividně s tím i on měl problémy (jaký svinstvo jsem si to natáhla do počítače omg?!). Neztrácel však naději a ani dobrou náladu, takže dnes dopoledne dosáhl slavného vítězství. A co je ještě lepší, podařilo se mu zachovat všechny soubory, do posledního obrázku. Plus nainstalovat funkční antivirák. Svatý to člověk, patří mu mé velké DÍKY.
Takhle tedy dopadl můj krátký dobrodružný příběh. Dobro zvítězilo nad zlem a ošklivý vir byl deaktivován a zrušen. Musím podotknout, že to bylo skutečné štěstí nejen pro mě, ale i pro čtenáře Naděje umírá poslední. Protože kdyby se počítač nepovedlo oživit, přišla bych o všechny dosud nezveřejněné kapitoly, což je více jak polovina. A říkám vám na rovinu, že znova bych to asi fakt nepsala, nejspíš by se v třinácté kapitole Naruto v tom kině zabil nebo tak něco. Bylo to docela úleva nepřijít o téměř rok své spisovatelské práce =)
A poučení z příběhu? Klidně si stahujte yaoi, hentai, slash, co hrdlo ráčí, ale nikdy prosím vás nelezte na německé stránky. Nebo si aspoň sežeňte dobrého opraváře ;)

Máma: "Ty bláho, víš kolik vydělávají profesionální ajťáci u nějaký vyhlášený firmy za hodinu?!"
Smajli: "Ehm... nevím. Dvě stovky?"
Máma: "Ha! Tak to přidej!"
Smajli: "Pět stovek?"
Máma: "Málo."
Smajli: "Osm stovek?!"
Máma: "Dva tisíce!"
Smajli: "COŽE?! Tak to bych ty viry vyráběla taky."

computer error

43. design - Bear

1. ledna 2011 v 11:02 | Smajli |  Designy
Tož jsem víceméně ve zdraví přežila silvestrovskou noc a navzdory textu níže jsem ji prožila ve společnosti mého přítele Domči, který jako jediný byl ochotný trávit poslední večer v roce ve společnosti jednooké obludy =D Sice padal únavou, ale docela jsme se bavili a jelikož jsem podstatnou část večera měla v ruce kameru od foťáku, možná se tu objeví nějaký záznam, až to sestříhám.
No, to jsem trochu odbočila. Jelikož už máme leden (2011 juch!), tady je velice prostný jednoduchý novoroční design. Pravda, zrovna efektní není a ani s tématikou zimy, kterou jsem původně plánovala. Chtěla jsem tam ještě přidat nějaké sněhové vločky, ale veřte mi, že to vypadalo dost stupidně. Takže holt takhle. Žádný text mě k tomu nenapadl, možná budete úspěšnější =)

P.S.: Design byl vytvářen za doprovodu známé písničky v záhlaví, kterou si v poslední době pouštím často, takže pokud ji ještě neznáte, povinně pustit! :-P

43. design