Naděje umírá poslední - 13. kapitola

7. ledna 2011 v 11:17 | Smajli |  Naděje umírá poslední
naděje umírá poslední - upoutávka
Ha! No, jsem ráda, že nemusím tedy nechat Naruta v tom kině zemřít nebo tak něco... díky ajťáku! =)


Kapitola XIII.


Naruto nechtěl na místo dorazit moc brzy, protože se bál, aby tam třeba nečekal na ostatní ve společnosti Suigetsa. Tyhle obavy se ale ukázaly jako neopodstatněné, když pět minut před půl osmou přicházel k obchodnímu centru. Před vchodem už totiž čekala Uchihova partička v plném složení. Vysoký zrzek Juugo postával s rukama založenýma na prsou a s mírným úsměvem sledoval výměnu názorů mezi Suigetsem a Karin. Sasuke seděl na zídce, na níž blikala třicet centimetrů vysoká písmena "Obchodní centrum Plaza" a ačkoliv se neusmíval, zdálo se, že rozhovor sleduje s přezíravým pobavením. Suigetsu a Karin stáli každý z jedné strany vedle Sasukeho a o něčem se vášnivě přeli. Pokud Naruto měl nějaké pochybnosti o tom, zda nebylo moc unáhlené kývnout na nabídku společné návštěvy kina, okamžitě se všechny vypařily, když Sasukeho uviděl. Tentokrát měl na sobě tmavé džíny, černou mikinu s kapucí a tmavě modré tenisky Adidas. Naprosto normální oblečení, které se nijak nelišilo od toho, co běžně nosili ostatní. Ale nikdo jiný, nikdo na celé planetě v tom nedokázal vypadat tak nehorázně božsky jako Sasuke Uchiha. Prostě nikdo. Když přicházel se staženým hrdlem blíž, Sasuke si ho všimnul.
"Ahoj Naruto." Pozdravil svým sametovým hlasem a upřel na blonďáka pohled onyxových očí.
"Ahoj." Vymáčkl ze sebe Naruto a srdce se mu rozběhlo tempem útočícího leoparda. Bál se reakce ostatních, ale ať už jim Sasuke řekl cokoliv (a Naruto nepochyboval o tom, že si s nimi o jeho účasti promluvil), přivítali ho bez jakékoli stopy nepřátelství, Juugo se na něj dokonce povzbudivě usmál. Chvilku všichni stáli, Naruto nervózně hleděl na Sasukeho boty a vnímal, jak ho čtyři páry očí rentgenují a trochu ho to vyvádělo z míry.
"Tak jdem dovnitř ne?" nadhodil pak Suigetsu, "jsme kompletní?".
"Jo." souhlasil Sasuke a seskočil ze zídky. Naruto polknul a následoval čtveřici prosklenými dveřmi do vnitřních prostor obchodního centra. Plaza měla tři patra, přičemž v tom posledním se nacházelo oblíbené multikino CinemaCity. Zamířili přímo tam a každý z nich si koupil lístek na představení od osmi hodin. Měli štěstí, podařilo se jim dostat sedadla vedle sebe.
"Půjdeme už do sálu nebo se na chvíli posadíme tady?" zeptala se Karin, když jim usměvavá dívka s jmenovkou na prsou zkontrolovala vstupenky. U té Sasukeho si dala záležet a zatímco odtrhávala tu část, kterou si pracovníci kina nechávali, vrhala na něj svůdné úsměvy. Naruto pocítil osten žárlivosti a zřejmě na tom byla Karin podobně, protože se postavila těsně po Sasukeho boku.
"Jdem rovnou ne?" pokrčil rameny Suigetsu a tázavě se zahleděl na černovlasého chlapce.
"Máme tak dvacet minut." Konstatoval Juugo, když pohlédl na hodinky, které měl upevněné na zápěstí a také se podíval na Sasukeho. Naruto rychle pochopil, že má Sasuke u nich v partě výrazně dominantní postavení.
"Co říkáš Naruto? Jdeme do sálu nebo ještě počkáme?" obrátil se Uchiha na blonďáka, kterého to zaskočilo.
"No, já nevím…" zamumlal a nevydržel přímý pohled pronikavě černých očí, "jak chcete.".
"Jak chceš ty." Řekl Sasuke vážně a nepřestával se na něj dívat.
"Tak asi… hm… jdeme?" odvětil Naruto a snažil se zvládnout nával horka a prudce bušící srdce.
"Tak jdeme." Pokrčil rameny černovlásek a celá jejich pětice vykročila kupředu. Vybraný film dávali v sálu čtyři. V rozlehlé místnosti už bylo několik lidí a vládl tu tlumený hovor. Jejich sedadla byla v jedné z hořejších řad. Narutovi se podařilo sednout si vedle Sasukeho. Ten měl na sobě z druhé strany nalepenou Karin, vedle níž seděl Suigetsu a vpravo od Naruta uzavíral řadu Juugo. Moc se mezi sebou nebavili. Suigetsu vytáhl mobil a začal hrát nějakou hru a Juugo se pohodlně opřel na sadačce a mírným pohledem sledoval všechny v sálu. Karin naproti tomu probírala se Sasukem nějaký složitý školní úkol, jak Naruto usoudil z toho, že zhruba čtvrtině výrazů nerozuměl. Blonďák se díval, jak se Karin na Sasukeho směje, častuje ho svůdnými pohledy, pohrává si s pramínky svých červených vlasů a občas si přejede špičkou jazyka po rtech. Nebyl z toho vůbec nadšený a cítil, jak ho spaluje žárlivost. Měl chuť vyškubat té holce dlouhé nalíčené řasy, kterými na Sasukeho mrkala. Byl to překvapivě intenzivní pocit a Naruto si uvědomil, že zřejmě až dosud na nikoho doopravdy nežárlil. Pak naštěstí zhasla světla a veškerý hovor umlkl. Víc než na reklamy a upoutávky se Naruto soustředil na vůni čokoládové Axe a na to, že doopravdy sedí v kině vedle Sasukeho Uchihy. Potom začal film. Naruto nedokázal celkem kvalitní snímek o snad nejznámějším detektivovi ocenit tak, jak by si asi byl zasloužil. Pořád totiž musel myslet na to, jak se Karin z druhé strany k Sasukemu tiskne a jak má ruku položenou na jeho opěradle dlaní vzhůru, jakoby doufala, že ji za ni Sasuke vezme. Víc než na plátno se díval na to, jak se při všech napínavých scénách Karin chytá Sasukeho za rukáv mikiny a afektovaně boří obličej do jeho ramene. Bylo mu z toho absolutně nanic a cítil, že už se na ně dlouho nevydrží dívat. Proto když Juugo vstal s tím, že musí na toaletu, rychle se zvedl taky.
"Jdu s tebou." Oznámil mu se staženým hrdlem a raději se už na černovlasého mladíka nepodíval, protože pohled na to, jak se ta rudovlasá čúza na něj lepí, mu způsoboval téměř fyzickou bolest. Sešel potmě kobercem potažené schody v závěsu za Juugem a s úlevou oba vpadli do osvětleného předsálí. Pánské záchody našli téměř okamžitě.
"Co říkáš na ten film?" zeptal se Juugo přátelsky, když si oba myli ruce.
"Ten film? Jo, no… dobrý." Odtušil nepřítomně Naruto, na okamžik se s povzdechem opřel mokrýma rukama o linku a zahleděl se do zrcadla na svůj obličej. Juugo si osušil dlaně papírovými ubrousky a poté se s mírným úsměvem podíval na Naruta.
"Tobě se líbí viď?" pronesl klidně.
"K-kdo?" zakoktal se Naruto a vyděšeně střelil pohledem k zrzkovi.
"Sasuke. Líbí se ti, že jo?" zopakoval druhý chlapec, stále s úsměvem.
"Jak… jak to… totiž, já… nevím o čem to…" vymlouval se blonďák a cítil, jak se červená. Viděl, že se Juugův úsměv ještě rozšířil, ale nebyl to žádný zlomyslný úšklebek, který by naznačoval, že se zrzek chystá vběhnout do sálu a hned to zatepla ostatním vyžvanit. Byl to zkrátka jenom úsměv. Ačkoli si Naruto nebyl jistý čím to je, Juugova přítomnost byla zvláštně uklidňující. Juugo, stejně jako Sasuke, vypadal na svůj věk mnohem vyspělejší, ale trochu jinak než černovlasý chlapec. Vyzařoval z něj podivný vnitřní klid a mírnost. Naruta napadlo, že se svou povahou do party kolem Sasukeho moc nehodí. "Je to na mě tak vidět?" zamumlal pak Naruto zahanbeně.
"Není to tak zlé. Všímám si chování lidí trochu víc než ostatní víš? Je fakt, že na tobě nebylo těžké uhodnout, v čem lítáš." Vysvětlil Juugo a pohodlně se opřel o linku s umyvadly.
"Jak jsi to ale poznal?" zeptal se Naruto a neměl dost odvahy se Juugovi podívat do laskavých očí.
"Viděl jsem, jak se na Sasukeho díváš. Možná si to neuvědomuješ, ale tvůj pohled prozrazuje daleko víc, než si myslíš." Objasnil Juugo a nespouštěl z Naruta oči. Nějakou dobu oba mlčeli.
"A?" prolomil potom Naruto ticho, aniž by zvedl zrak od kohoutku na vodu, "nezačneš se mi smát?".
"Proč bych to dělal?" podivil se zrzek. To upoutalo Naruta natolik, že se na něj podíval.
"Ty… ty si ze mě nebudeš utahovat? Právě jsem se přiznal, že jsem zabouchnutej do… do kluka. Žádnej vtip na téma ,teplouš´? Žádný znechucený pohledy?" nadhodil se staženým hrdlem. Juugovy oči se mu zapíchly do obličeje:
"Není nic špatného na tom, že jsi zamilovaný do kluka. Obzvlášť, když ten kluk je Sasuke. Není těžké podlehnout jeho kouzlu že?".
"Myslíš si, že jsem jako jeden z těch naivních holek, které po něm touží?" zamumlal Naruto a opět sklopil pohled.
"Ne." odvětil zamyšleně Juugo, "ne, to si nemyslím. Řekl bych, že to bereš mnohem víc vážně, než se může zdát. Pověz… chceš Sasukeho jenom kvůli sexu nebo s ním máš vážnější plány?". Naruto vykulil oči a obočí mu vyletěla až někam k vlasům.
"Se-sexu? Ježiši… já… o tom jsem nějak neuvažoval. Já… já nevím. Totiž to asi ne. Teda myslím ten… ehm… sex. Není to kvůli tomu. Nebo aspoň myslím… myslím že není…" vyhrkl Naruto rozpačitě.
"Asi jsem se měl vyjádřit přesněji." Řekl Juugo, "jde ti o Sasukeho tělo nebo to děláš i kvůli tomu, jaký je?".
"No… já nevím. Nedělím Sasukeho na tělo a mysl. Pro mě je to prostě Sasuke jako celek. Jasně, že to, co mě jako první upoutalo, byl asi jeho vzhled. Ale teď… prostě ho beru jako bytost ne jako nějakou figurínu. Beru ho takového, jaký je. Nebo aspoň jaký si myslím, že je. A vůbec, co je tohle proboha za otázku?" zamračil se Naruto, když zpozoroval, že se teď Juugo usmívá od ucha k uchu.
"Byla důležitější, než si myslíš. Ne, nejsi jako jeden z těch poblouzněných slečen. Myslím, že ho máš rád, ale jsi teprve na začátku. Nemůžeš na něj přestat myslet viď?" konstatoval Juugo a měřil si Naruta klidným pohledem.
"Myslím na něj ve dne v noci." Přiznal blonďák, "přeju si být s ním. Ale zároveň si nejsem jistý… totiž… je úplně jiný než já. Nevím, jestli by nám to… no, víš… klapalo, kdyby… kdyby třeba náhodou…". Odmlčel se. Připadal si hloupě, když tu mluvil o tom, že už přemýšlel nad tím, jaké by to bylo se Sasukem chodit.
"Vy dva jste něco jako opačné póly magnetů." Usoudil Juugo, "máš pravdu, jste každý úplně jiný. Ale víš co se říká ne? Protiklady se přitahují.".
"Takže ty myslíš," zahučel Naruto, "myslíš, že mám… že mám šanci?".
"To nevím." Odvětil zamyšleně zrzek, "co si vzpomínám, tak Sasuke nikdy neprojevil sklon k… no… k tomu, že by chtěl mít vztah s nějakým klukem. Vlastně na to nikdy nějak ani nepřišla řeč.". Narutovi srdce ztěžklo jako balvan. Juugo mu sice jen potvrdil to, co si myslel taky, ale slyšet to, bylo jako bodnutí dýkou. "Na druhou stranu," pokračoval Juugo, "Sasuke nikdy s žádnou dívkou nevydržel moc dlouho. Jistě, je možné, že to bylo kvůli tomu, že… hm… že o sobě ví, že může mít v podstatě každou. Ale víš co?" pousmál se, když viděl, jak Naruta ta slova zraňují. Naruto k němu vzhlédl. "Myslím, že se Sasukemu taky líbíš." Mrkl na něho zrzoun.
"Fakt?! Jak to víš? On něco říkal?" ožil hned Naruto a v hrudi mu zahořel nový plamínek naděje.
"Sasuke o svých pocitech moc nemluví." Naklonil Juugo hlavu na stranu, "ale abych pravdu řekl, už jen to, že tě dnes pozval, abys šel s námi, něco nasvědčuje. Ještě nikdy do naší poněkud uzavřené společnosti nikoho nevzal, jestli víš, jak to myslím. A nevšiml sis, jak často se na tebe dívá? Ano, Naruto, myslím, že se mu taky líbíš. Nebo jsi ho aspoň zaujal tak, jak se to už hodně dlouhou dobu nikomu nepovedlo.". Pocit naděje v Narutovi sílil.
"Poslyš, Juugo…" začal Naruto a zaváhal, protože si nebyl jistý, jak má svou otázku správně zformulovat. Dost ho to zajímalo, ale zároveň nechtěl, aby si Juugo myslel, že narušuje Sasukeho soukromí. "Víš, říkal jsem si… totiž napadlo mě… Sasuke přece vyrůstal v dětském domově ne?" vysoukal ze sebe.
"Ano, to je pravda." Připustil Juugo a tázavě se na Naruta zahleděl.
"A nevíš co… co se vlastně stalo jeho rodičům?" zeptal se opatrně blonďák.
"Mluvil jsi o tom se Sasukem?" otázal se Juugo a na čele se mu vytvořila malá vráska.
 


Komentáře

1 terkic terkic | Web | 7. ledna 2011 v 14:02 | Reagovat

tomu ajťákovi sem taky nesmírně vděčná, tahla kapitolovka je prostě dokonalá a já se od ní nemůžu odtrhnout, takže kdyby Naruto umřel v kině, tak bych takovej konec asi nerozdejchala:D ah já chci další díl:)

2 Arya Arya | 7. ledna 2011 v 17:29 | Reagovat

kyááááááá
ja nemôžem ale táto kapitoly mi vždy vyčarí úsmev na tvári ;)
ale sa mi to len zdá alebo je táto časť očosi kratšia? O.o áááá chcem dlhšiu časť :P

3 Fantasy Fantasy | E-mail | 7. ledna 2011 v 17:46 | Reagovat

Ježiš, totálně úžasný! *q*

4 eSmy tovje lovujuce SBcko eSmy tovje lovujuce SBcko | Web | 7. ledna 2011 v 18:40 | Reagovat

oh, bose, ty vzdy vies, ako to ukonacit...ae super diel:D :D

5 Miku-chan Miku-chan | Web | 7. ledna 2011 v 19:48 | Reagovat

aáách .. užasné ako vždy .. heh včera v noci som prečítala posledných 7 kapitol a išlo ma rozthnúť od zvedavosti, že čo bude ďalej .. nádhera nádhera ^.^

6 Syslík Syslík | 7. ledna 2011 v 20:26 | Reagovat

jééé to je vážně úžasný...že já se u téhle povídky musím vždycky usmívat jako blbec xD Vážně skvělí už se moc těším na další...ach jo já to snad nepřežiju..do tí další soboty je to hrozná doba chjo …  

Píšeš úžasně, vážně jsi jedna ze třech mích nejoblíbenějších internetových spisovatelů :-)

7 eSmy tovje lovujuce SBcko eSmy tovje lovujuce SBcko | Web | 10. ledna 2011 v 19:55 | Reagovat

ved ja viem:D...ja len chcem trochu postrasit..ae psst:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama