Virus detected!

5. ledna 2011 v 14:55 | Smajli |  Deníček
...aneb vzrušující vyprávění o jednom velkém vítězství dobra nad zlem

virus detected

Drazí a milí! Mnozí z vás již jistě pocítili krutou realitu školy, do které se po Vánocích zase vracíme. No, já si prozatím užívám své prodloužené prázdniny, to víte, nerada bych přece někoho nakazila. Zítra mě čeká návštěva oční lékařky, tak jsem zvědavá na její verdikt. Už předem se děsím všech slibovaných testů příští týden. No nic.
Dnes jsem chtěla psát o tom, co se mi stalo v pondělí a co značně otřáslo mou důvěrou v internetové sítě. Jistě už to každý z vás minimálně jednou zažil. Představte si, že si pěkně v klídku projíždíte nějaké stránky, když na vás najednou zařve z repráků alarm a způsobí vám srdeční infarkt. A když ne zvuk, tak zpráva, která se objeví vzápětí a hlásí proniknutí nějakého nechutného vira do vašeho počítače. Tak přesně tohle se mi v pondělí stalo. A ještě dřív, než si o mě začnete myslet nějaké úchylárny (hm, pokud si je teda už nemyslíte =D), musím podotknout, že jsem nesjížděla žádné porno stránky a dokonce se moje vyhledávání netýkalo ani yaoi a vlastně s erotikou nemělo nic společného. Hledala jsem úplně obyčejný soundtrack k jednomu německému filmu, když na mě vyskočil ten bubák. No to víte, okamžitě mi tady naběhlo milion červených oken a varování, kterým jsem díky svým neúplným znalostem internetové angličtiny stěží rozuměla. Zkrátka, podařilo se mi chytit vira. A ne jen tak ledajakého! Po mém zděšeném telefonátu rodičům a sestře se uvolil její snoubenec Jára přijít na počítač podívat, docela mu to s kompy jde. Než přišel, hlásil mi jakýsi antivir těch virů asi 30. Bylo docela vtipné pozorovat Járu při práci. Asi v půlce svého bádání prohlásil, že se mi do počítače nabourala cizí IP adresa a že ten někdo má teď přístup ke všem souborům a složkám. Když si všiml mého zděšeného pohledu, ujišťoval mě, že ten někdo jistě nemá v úmyslu cokoli mazat nebo likvidovat, že tohohle hackeři většinou využívají, když se napíchnou třeba do sítě České národní banky nebo tak něco. Že díky tomu, že pracují přes několik počítačů, je pak nemůžou vystopovat. Musím říct, že představa, že je váš počítač využíván k organizovanému zločinu, je docela zajímavá. Leč moje sestra a později Dominik, přišli s poněkud odlišnou verzí. Ségra to formulovala zhruba takto:

"Já jsem na to přišla! Ty jak zveřejňuješ na tý svý stránce ten svůj příběh, tak to tam asi dáváš moc pomalu a nějakej fanoušek asi už nechtěl čekat a tak se ti napích do počítače, aby si mohl přečíst, jak to bude dál!"

Domča ve své teorii zašel ještě dál a z tohoto hanebného zločinu obvinil mého učitele informatiky. Takže se přiznejte lidi, kdo z vás to byl?! =D =D Jestli vám na tom tolik záleží, stačilo by méně radikální řešení, já bych si možná dala říct s tím zveřejňováním =D
hacker

Jo, tak zpátky k problému. Zatímco jsem se tedy nevědomky podílela na mezinárodní loupeži dat, Jára přišel na další věc. A totiž že antivir, který mi v současné době hlásil asi 60 virů, je sám o sobě ve skutečnosti vir, který mi podává falešné informace, abych si ho (ten vir, který se tvářil jako antivir), koupila, což mi neustále nabízel v nějakém oknu. No napadla by vás taková zlotřilost?! =D Odkudsi z obýváku se ozývalo mámino nadávání na všechny ajťáky a lidi, co vytvářejí antiviry, protože to prý bývají často ti samí, kteří vytvářejí i všechny tyhle viry, aby měli práci. Což o to, já bych tomu věřila, ale je to teda podlost nehorázná. Jo, takže už jsme u toho, že se zdálo, že mám ve skutečnosti v počítači jediný vir, který mi předhazuje nějaké falešné. Zdálo by se to jako dobrá zpráva, kdyby ten prevít nebyl tak odolný. Vyřadil ze hry všechny nainstalované antiviráky a kromě toho také blokoval přístup na všechny stránky, kde by se daly stáhnout nové. Nešel odstranit, uložit do karantény, smazat ani zmrazit. Pěkně odolnej parchant. Atmosféru nesnází jsem mohla velice dobře pozorovat na Járovi. Zatímco ze začátku byl veselý, vtipkoval a smál se, zatímco zjišťoval, co by mohl udělat, postupem času, jak mu docházely možnosti, se začala jeho ležérnost měnit ve fanatický boj a časem v dokonalé zoufalství. Pracoval na tom, chudák, víc jak pět hodin, do deseti večer. S velkou lítostí bohužel musím také poznamenat, že po jeho odchodu už nešel počítač ani nastartovat.
Vyvstala tedy další otázka - co teď? Bez počítače naše rodina jaksi nemůže fungovat, to je stará známá (a poněkud děsivá) věc. Jenže kde rychle sehnat nějakého ajťáka? Měli jsme sice v záloze jednoho táty známého, ten ale, zavalen vlastní prací, by nám chudáčka vrátil tak možná za týden, kompletně přeinstalovaného. To bohužel nebylo zrovna to, v co jsme doufali. Kdysi tu byl ještě jeden známý, který nám také několikrát pomohl. Jenže běda, ten asi před rokem "do ciziny se obrátil, potud se ještě nevrátil". Nakonec v zoufalství největším se odvážila moje máma oslovit neznámého kolegu z práce, profesionálního ajťáka. Bůh mu žehnej, nejspíš neměl co na práci nebo se nudil, protože nabídl svou pomoc. Počítač byl tedy odvezen k mamce do práce (nebudu ani popisovat, jak opuštěně bez něj vypadal můj pokoj) a svěřen do péče odborníka. O jeho dvoudenním boji se mi nedoneslo sice mnoho zpráv, ale očividně s tím i on měl problémy (jaký svinstvo jsem si to natáhla do počítače omg?!). Neztrácel však naději a ani dobrou náladu, takže dnes dopoledne dosáhl slavného vítězství. A co je ještě lepší, podařilo se mu zachovat všechny soubory, do posledního obrázku. Plus nainstalovat funkční antivirák. Svatý to člověk, patří mu mé velké DÍKY.
Takhle tedy dopadl můj krátký dobrodružný příběh. Dobro zvítězilo nad zlem a ošklivý vir byl deaktivován a zrušen. Musím podotknout, že to bylo skutečné štěstí nejen pro mě, ale i pro čtenáře Naděje umírá poslední. Protože kdyby se počítač nepovedlo oživit, přišla bych o všechny dosud nezveřejněné kapitoly, což je více jak polovina. A říkám vám na rovinu, že znova bych to asi fakt nepsala, nejspíš by se v třinácté kapitole Naruto v tom kině zabil nebo tak něco. Bylo to docela úleva nepřijít o téměř rok své spisovatelské práce =)
A poučení z příběhu? Klidně si stahujte yaoi, hentai, slash, co hrdlo ráčí, ale nikdy prosím vás nelezte na německé stránky. Nebo si aspoň sežeňte dobrého opraváře ;)

Máma: "Ty bláho, víš kolik vydělávají profesionální ajťáci u nějaký vyhlášený firmy za hodinu?!"
Smajli: "Ehm... nevím. Dvě stovky?"
Máma: "Ha! Tak to přidej!"
Smajli: "Pět stovek?"
Máma: "Málo."
Smajli: "Osm stovek?!"
Máma: "Dva tisíce!"
Smajli: "COŽE?! Tak to bych ty viry vyráběla taky."

computer error
 


Komentáře

1 eSmy tvoje SBcko:) eSmy tvoje SBcko:) | Web | 5. ledna 2011 v 15:17 | Reagovat

tak je hlavne, že počítač je v poriedku:D....no a to by ma zaujímalo že komu sa podarilo dostať sa ti do počítača:D *nech mi povie ako to urobil* ae nie:D...no, hlavne ze je vsetko ako ma byt:D :D

2 eSmy tvoje SBcko:) eSmy tvoje SBcko:) | Web | 5. ledna 2011 v 15:29 | Reagovat

jo a rada, aby sa ti uz nikto na PC nenapichol(teda aby to nemal tak lahke):D...musis mat zapnutu branu firewall...hm, radim ako amater:D...ae ze to aspon trochu pomoze mi bolo povedane:D...jop...a dufam, ze s tym okom uz je to lepsie:)

3 Kagome-chan Kagome-chan | Web | 6. ledna 2011 v 17:41 | Reagovat

Uh, mě by střelilo xD nesnáším viry, i ty počítačové O_o Ale taky se bojím hledat písničky z cizích stránek, tam je těch virů tři pytle.
Ale co se týče té povídky, nehorázně se mi ulevilo...sice asi ne tolik co tobě, ale přece xD Alee... to už máš tolik kapitol napřed a tak čekáš?? NÁS necháváš čekat?!! Hm, abych se ti příště na počítač nenapíchla já! xD Tvá sestra mi do hlavy nasadila brouka xD Ovšem já jsem počítačový antitalent, takže se z mé strany nemáš čeho bát...:D
Prosím, přidej co nejdříve další kapitolu! *-*

4 Smajli (admin) Smajli (admin) | Web | 6. ledna 2011 v 18:12 | Reagovat

[3]: No, dělám to proto, aby se mi nestalo to, co s minulou kapitolovkou. Přidávala jsem, přidávala, a najednou mi došla zásoba kapitol. A protože jsem líný člověk, nedokázala jsem se dokopat k tomu, abych psala rychleji a nakonec mě to úplně omrzelo, takže se tady objevuje asi tak 1 kapitola za rok O:-) Takže abych měla dostatečnou zásobičku... I tak se děsím, že se mi stane to samé... protože plánuju u Naděje minimálně 50 kapitol, ale pššššt ;)

5 Kagome-chan Kagome-chan | Web | 7. ledna 2011 v 15:18 | Reagovat

[4]: Juchůů! Tak to se nemusím v nejbližší době bát, že mi tahle povídk skončí, no to je dobrá zpráva! Trochu jsi mi zlepšila náladu :3 Jo, no, s tím psaním je to pravda...ale zas takový náskok..a když už vím, že máš v počítači další a já si je nemůžu přečíst, mám pocit, že z toho zešílím xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama