Červenec 2012

Téma: Uchihacest

31. července 2012 v 21:07 | Smajli |  Úvahy
Trochu jsem přemýšlel. Asi odjedu do Rohlenky. A tam se pokusím zjistit, co je to Matrix. - Banda Trotlů

Nuže, trochu jsem přemýšlela. Ale místo Matrixu mě spíš zajímala tématika spojení Smajli-uchihacest. Toho, že se tenhle blog kompletně přeorientoval na ItaSasu doupě, si někteří z vás jistě všimli. Čtenáři se zde přirozeně prostřídali, odešli sasunaruťáci a jejich místa obsadili uchihacesťáci. Změna je život. Ale když jsem tak včera ležela v posteli a snažila se usnout, napadlo mě, co vlastně tu změnu zapříčinilo. Co se mi to tenkrát v tom chorém mozku hnulo, že jsem tak přesedlala zrovna na ty dva? Řekla jsem si, že by nebylo od věci napsat článek, ve kterém se pokusím nastínit svojí posedlost.

Pokud se někdo dobrovolně rozhodne tenhle "výkec" přečíst celý, má můj nekonečný obdiv. Je to totiž snůška zmatených pokusů vyjádřit složité myšlenky, což mi nikdy nešlo. A protože mě tato úvaha vyčerpala, neodhodlala už jsem se k tomu, abych si ji po sobě přečetla znova, takže tam bude plno chyb a nesmyslných formulací. Možná to někdy opravím.

Noční přízrak

28. července 2012 v 18:24 | Smajli |  Jednorázové

Chmm... tak jsem to dopsala. Vampfic pro Aki-chan =D Nevím, jestli s tím budeš spokojená, sice to rámcově splňuje tvoje požadavky (i když... Madaru se mi nepodařilo tak úplně vynechat, ale je jenom naznačený v pozadí), nicméně není tam zrovna moc romantiky. Já sice mám ságu Twilight docela ráda, ale pro mě je upíří tématika spíš temná než zamilovaná. Podle toho to taky nejspíš vypadá, takže... gomen, Aki O:-)

Předem upozorňuji, že byl použit mnou upravený "typ" upírů, se kterým už jste se mohli setkat v Upířím doupěti. Takže ano, tihle upíři mají krevní oběh, mohou se zranit a bacha, dokonce se občas i potí! A komu se to nelíbí, ať mi... klobouk políbí =)

Žánr: Vampfic, psychologické, částečně možná darkfic
Styl: ich forma (Sasukeho pohled)
Pár: ItaSasu
Varování: ehm... yaoi =D a bloodplay ;)

Kde se tady vzali? 10

26. července 2012 v 20:16 | Smajli |  Odkud přišli

Tak jo, jsem zpět. Návštěva mi odjela, což je velmi depresivní událost, protože ty noční asociace mi budou chybět. K těm dvěma týdnům se dá podotknout následující: Prochodila jsem v Tatrách boty a zjistili jsme, že některá slova už nikdy, NIKDY nebudou jako dřív. Například "žabky", "červená", "strýček", "nemocnice" nebo "hračky". Yaoi nám obohacuje slovní zásobu o nové významy... Spratek jeden, bloncka a stará děvka! =D =D

No nic. Na zbytek prázdnin mě čeká ještě pět knížek z povinné četby. FFFFFFFUUUUUUUU!! I když musím uznat, že Saturnin a Hrdý Budžes byly pěkný =) Každopádně už se zase nejspíš budu moct věnovat blogu a psaní. Víceméně. Někdy během příštího týdne by mohla přibýt nová kapitola. Jinak k předchozím žádostem... nyjo, Ayumu, MadaSasu vám klidně napíšu, ale problém je, že jsem si Madaru fakt zafixovala jako největšího padoucha a nedovedu si to představit jinak než jako rejp, takže jak chcete...

A teď nějaké jubilejní perličky ;)

Druhá šance - 2. kapitola

15. července 2012 v 14:48 | Smajli |  Druhá šance
Oukej, týden se sice malinko protáhl, ale snad vám to tolik nevadí ;) Jinak vám děkuju za komentáře k úvodní kapitole, jste zlatíčka =o*
Touhle částí se s vámi teď na nějaký čas rozloučím, poněvadž jedu za svým miláčkem. Slovensko, těš se! =D Návrat je sice plánovaný už na sobotu, ale jelikož se nebudu vracet sama, plně se věnovat psaní a blogu budu moct zase až za další týden. Ale možná pro vás splácáme nějakou spoluautorskou, kdo ví =D
P.S.: Aki, na tý vampfic se pracuje, ale nevím, jestli budeš spokojená, trošku mi to sklouzává do darkfic O:-)


Dnešní kapitola je hodně podobná té předchozí, musí se to napřed nějak rozjet, že. Zároveň jsem u té úvodní zapomněla na jednu věc, kterou jsem vám chtěla napsat, a sice:
V poslední době se snažím (neříkám, že se mi to daří, ale snažím se) v povídkách utvářet aspoň zdánlivě realistické situace a prostředí. Často je hodně těžké skloubit uvěřitelnost příběhu a vaše vlastní plány s dějem. Obzvlášť těžké to pro mě bylo u téhle kapitolovky, proto bych vás měla varovat. Finanční situaci obou bratrů jsem dlouze řešila s mojí sestrou, která vystudovala ekonomku, takže po téhle stránce by to mělo být ok. Horší už to ovšem je s jejich povoláním. Nemám samozřejmě ani páru o tom, jak to chodí v nemocnicích a striptýzbarech, proto buďte prosím v tomhle ohledu shovívaví O:-) Podmínky obojího zaměstnání jsou pravděpodobně značně zkreslené a upravené dle mého obrazu, například si nejsem jistá, jestli by Itachi bez atestace mohl vůbec operovat, i když pod dohledem, ale myslím, že to možné je. Snažila jsem se tomu zároveň zachovat jakous takous logiku, ale podobných nesrovnalostí tam určitě najdete plno. Já jen abyste věděli =D

To by bylo asi tak všechno ;) Teď už chudák Itachi =D

Reakce na mangu 593

10. července 2012 v 23:09 | Smajli |  Moje výroba
SPOILER!!!

Kdo četl dnešní mangu? =D Suigetsu byl stejně nejlepší =D


Sims Gaara story

8. července 2012 v 13:13 | Smajli |  Videa
Jsem asi jedna z mála, kdo tuhle hru nikdy vášnivě nehrál, aspoň drtivá většina mých bývalých i současných spolužáků u téhle hry strávila část svého dětství i dospívání.
Ovšem po shlédnutí famózních videí od Tabbycosplay nejspíš začnu. Jestli se tam dají vytvářet takovéhle věci, chci to pařit taky =D Koneckonců, podle názvu té vynikající písničky - Never too late ^_^


Druhá šance - 1. kapitola

5. července 2012 v 11:45 | Smajli |  Druhá šance
Tak jsem zjistila, že si asi v článcích vedu monology. Tímto děkuji Aymu, že se jako jediná vyjádřila v předchozím článku ohledně kapitolovky, takže se budu řídit podle ní. Bylo by docela fajn, kdyby příště projevilo názor víc lidí, mlčení beru jako nezájem. Taky se na to můžu vykašlat, a nevím jak vy, ale já většinou nepokládám řečnické otázky, nýbrž otázky, na které očekávám odpověď.


Na rovinu vám předem ohlašuji, že mám napsaných jenom pár kapitol a že píšu pomalu. Vystačí mi to maximálně tak do konce prázdnin a pak už ani nebude tolik času, takže se to možná zasekne, ale to u kapitolovek nebývá nic neobvyklého ;) Druhá kapitola bude podle zájmu třeba za týden, nebo i za dýl.
Je to snad první vícedílovka, kterou nemám úplně promyšlenou a děj mám v hlavě jen zhruba nastíněný, což je trochu děsivé. Asi se to zvrhne.

Styl: ich forma z Itachiho pohledu
Žánr: nedá se asi definovat. Nejspíš drama no. Prostě beletrie.
Pár: ItaSasu... časem =P
Vedlejší páry: KakaIru plus možná nějaké další, to ještě nevím
Varování: neoriginální "zápletka"
Obsah: Itachi Uchiha žije zdánlivě spokojený samostatný život. Pod vnější vrstvou se ale skrývá nevyřešená minulost, výčitky svědomí a osamělost. Když po třech letech díky náhodě znovu narazí na svého mladšího bratra, kterému kdysi hodně ublížil, rozhodne se vše napravit. Jenže získat zpátky ztracenou důvěru není zrovna jednoduché, obzvlášť, když do snažení začnou zasahovat dosud nepoznané city. Dokážou oba bratři překonat odcizení a chopit se své druhé šance?