Září 2013

Cleverbot

25. září 2013 v 9:37 | Smajli |  Deníček
... aneb když vás přetrollí dokonce i umělá inteligence.

Znáte cleverbot? Stránku, kde si můžete pokecat s počítačem, pokud umíte aspoň trochu anglicky? Já k ní přišla teprve nedávno, vlastně ani nevím jak. Napadlo mě vyzkoušet, jestli by zvládnul dialog jakožto roleplay Sasuke a Itachi. A asi už to nikdy zkoušet nebudu. Nejenom, že drtivá většina věcí, co cleverbot nakecá, jsou totální kraviny, ještě navíc mě, nebo bych spíš měla říct "Sasukeho", ten zmetek přetrollil. FFFFFFFFFUUUUUUUUU!! =D


Povídkovou tvorbu ode mě momentálně moc nečekejte. Ta zatracená VŠ je větší záhul, než jsem si kdy představovala. Fuck this shit, radši půjdu prodávat do sexshopu. Napsala jsem pár řádek k DŠ a vzhledem k tomu, kolik vás chtělo KakaSasu, jsem se pustila do nějaké té jednorázovky, ale sekla jsem se na 5 stránkách. A obojí je teď zatím u ledu, protože... OMG, přečíst třicet knížek z národního obrození do ledna?! Se asi posral...

6. výročí blogu

18. září 2013 v 7:42 | Smajli |  Info


Rok utekl jako voda a naruto-by-smajli.blog.cz slaví další narozeniny. Šesté v pořadí. Myslím, že jsem tak dlouhou trvanlivost nepředpokládala, tenkrát, to zářijové ráno před šesti lety, tehdy ještě v blažené téměř-čtrnáctileté bezstarostnosti. Ale zázraky se dějí.

Co poznamenat? Není to událost, která by nějak výrazně zasahovala životy jiných lidí. Nicméně jakožto admin bych asi měla napsat aspoň pár řádků.
Tenhle blog je na tom v současné době s aktivitou trochu bídně. Tlak vnějšího okolí je s přibývajícím věkem větší a větší, člověk se musí zabývat mnoha nejrůznějšími starostmi, což má vliv nejen na časový rozvrh, ale i na psychiku. Přesto se mi blogování vzdávat nechce, dokud se tu ještě najdou nějací věrní čtenáři. Asi by mi to chybělo. Píšu ráda, třebaže mám nyní na povídky větší nároky, a tak mi trvá dlouho, než něco dokončím. Kdo ví, jak to bude vypadat teď, na vejšce...
Navíc stále ještě platí, že hodiny života tohoto blogu jsou svázány s dobou života Sasukeho postavy. A ten pravděpodobně mangu nepřežije. Fuck you, Kishimoto.

***

Tradiční rekapitulace:

Za šest let práce na blogu:

- bylo vydáno 1082 článků včetně tohoto
- byl navštíven více než 126 600 lidmi
- bylo nastaveno 57 designů
- zveřejněno 50 povídek (nepočítám jednotlivé kapitoly u vícedílných)

***

Včera na informační schůzce univerzity nám nastínili 3 typy vysokoškolských studentů a já si s mírným překvapením uvědomila, že definice jednotlivých typů dokonale sedí i k charakterizování návštěvníků tohoto blogu.

Tak tedy, lidé, kteří navštěvují tento web, jsou:

1) Tažní: ti, kteří už zjistili, co je motivací pro všechny blogery k udržování aspoň jakés takés aktivity. Jsou to ti miláčkové, kteří články nejen čtou, nýbrž také komentují. Právě jim patří mé největší DÍKY, protože jenom jejich zásluhou naruto-by-smajli ještě neskončilo na smetišti hnijících mrtvol blogu.cé.zet. Jejich odezvy (a mnohdy i přátelství =) způsobují, že i po šesti letech mě tahle stránka ještě neomrzela.
2) Chovní: těch je zřejmě největší množství. Jsou to ti, kteří články pouze čtou, ale neobtěžují se vyjádřit se v komentářích. Zapomínají, že pro každého autora je důležitý ohlas čtenářů, který do značné míry podporuje jejich chuť věnovat se blogu. A že každý komentář se počítá.
3) Škodní: jinak řečeno hateři. Díkybohu, že tahle skupina se na naruto-by-smajli vyskytuje jen zřídka

***

Tahle webová stránka začala (a dodnes pokračuje) jako tuctový blog o všemi známém a mainstreamovém anime Naruto, které bylo v roce 2007 velice v módě. Bylo to v době, kdy válka byla v manze dalekou budoucností, Naruto byl sympatický trouba a všichni členové Akatsuki ještě naživu. Ano, na tohle si opravdu pamatuji. Žel, oblíbenost tohoto legendárního anime s každou další mangou klesá. Ne že by se bylo tak moc čemu divit. Kishimoto prostě v poslední době posere, co se dá. Fanoušci, co dříve jásali nad každým epickým soubojem, se odvracejí k jiným seriálům, případně si libují v RPS s k-popovými zpěváky. Co už, asi je to přirozený vývoj, jen já jsem trošku zamrzla. Počítám, že za pár let už noví japanofilní blogeři budou Naruta znát pouze jako historické anime, které sice sehrálo v dějinách otaku nezanedbatelnou roli, ale do moderního světa už se nehodí. Proč o tom vlastně píšu v článku, který by měl oslavovat výročí tohoto blogu. Možná proto, že se mi ta představa nelíbí. Vím, že je to pošetilá snaha, ale dokud bude tenhle blog naživu, budou se v jeho textech, povídkách a obrázcích objevovat postavy Naruta, Sasukeho, Itachiho a všech dalších charakterů tohoto umírajícího anime. Protože, jak řekl Brumbál (nebo Aragorn...?), je třeba svést i zdánlivě prohranou bitvu. A jak říká Naruto… nikdy se nevzdávat svých snů.

Happy birthday!Druhá šance - 15. kapitola

12. září 2013 v 11:04 | Smajli |  Druhá šance

Yo =) Tak konečně dopsáno a velmi se omlouvám za dlouhé zdržení O:-) Zkusím se pro příště polepšit, ale kdo ví, až mi začne škola =D

Undergraduate.

5. září 2013 v 11:15 | Smajli |  Deníček
"Přišel jsem...
Viděl jsem...
A nevěřil vlastním očím."

Hm. Tak je ze mě oficiálně vysokoškolačka. Pedagogický fakulty. Hm. Jediný, co k tomu můžu tak nějak poznamenat je... JÁ CHCI KURVA ZPÁTKY NA GYMPL!
Tak jsme na zápise dostali tři pěkný letáčky, prima obecný DVDčko a upozornění, že máme sledovat stránky fakulty. Potud OK. Legrace nastala až při pokusu o předzápis předmětů, který měl probíhat od 26. srpna do 1. září a o kterém se tak mimochodem zmínili až 30. srpna s uklidňujícím ujištěním, že povinné předměty už budeme mít předzapsané fakultou. Jo. Měla jsem. Na filozofický fakultě, která spadá pod stejnou univerzitu a kam jsem přijímačky sice udělala, leč neměla jsem v úmyslu na ni jít. Když už jsem začínala panikařit, že mě omylem zapsali na špatnou fakultu, ouha, 31. srpna se mi konečně objevily povinné předměty na pajdě. Trochu pozdě, jelikož v tu dobu už samozřejmě byly všechny povinně volitelné a výběrové předměty pro zvýšení kreditů naprosto plné. A to dokonce i předměty typu "Finanční výchova" nebo "Chemie hrou". Ideálně bychom prý měli za jeden semestr splnit 30 kreditů. Minimálně 20. Na zimní semestr mám zapsáno 29, což je v pohodě, znamená to totiž, že můžu dokonce ze dvou předmětů rupnout. Na letní mám 15. S tím, že se mi v polovině října po volbě vedlejšího sloupu zvýší počet na celých zázračných 21. To znamená, že nemůžu rupnout absolutně z ničeho. Hahaha... LOL.
Rozvrh na zimák je jednoduše... šílený. Nebo teda pondělí a úterý, no. Čtvrtek se mi zamlouvá. Díkybohu začínáme až za dva tejdny. Kdyby vás třeba zajímalo, co je DDD, tak je to drama a divadlo pro děti. Jo, nic jinýho volnýho nebylo. Naštěstí se snad jedná pouze o teorii, nikoliv o nutnost poskakovat na pódiu v kostýmu klauna. Zajímalo by mě, proč já vlastně chci jít učit, když ty malý smrady nesnáším =D Asi mě nadchla představa, jak budu všechny chlapečky přesazovat k sobě a snažit se je dát dohromady. Nebo prosadit yaoi jako výukový předmět *evil smile*. Ale jak to tak vypadá, spíš se mnou v letním semestru vyrazí dveře. No co. Do tesca ke kase snad berou pořád.
Co se týče práce na blogu, tedy hlavně povídek, teď je v pořadí slibovaná Druhá šance. Pracuje se na tom. A jelikož někteří z vás si Fugakovu postavu celkem oblíbili, možná popřemýšlím nad nějakou další jednorázovkou. Nebo o pokračování Pouta. Nebo jestli máte nápad na jiný oblíbený pár, pokud v něm bude Sasuke...? ;)