Říjen 2013

Řetězovka

30. října 2013 v 19:45 | Smajli |  Deníček
Uhm... už je to víc než tři roky zpátky, co jsem se vůbec něčeho takového zúčastnila, ale vzhledem k osobní nominaci budiž =)

Takže... pravidla: 1) Napiště 10 faktů o sobě. 2) Zodpovězte otázky, které vám položila osoba, co vás nominovala. 3) Nominujte několik dalších lidí a dejte jim 10 vlastních otázek.

Vzhledem k mojí totální středeční vyčerpanosti budiž mi odpuštěna slaboduchost mých odpovědí.


Sasuke

28. října 2013 v 21:03 | Smajli |  Deníček
Hi there =)
Už delší čas jsem se plánovala tak trošku pochlubit, ale... nějak jsem se k tomu dostala až teď =D Abych uvedla věci do souvislostí, musím se zmínit o jedné smutné události, která nás potkala letos v létě. V červenci jsme ztratili našeho milovaného čtrnáctiletého psa Sorbona. Na psa jeho velikosti se dožil úctyhodného věku a až do posledního okamžiku byl obklopen láskou a péčí. R.I.P.
Náš druhý pejsánek se však se ztrátou staršího brášky vyrovnával poměrně dost těžce, takže jsme se nakonec rozhodli pořídit mu mladšího. To znamenalo uvážit mnoho faktorů a mimo jiné i vyřešit problematiku jména. Vlastně jsem ani nepředpokládala, že by můj návrh mohl být brán vážně, ale zmýlila jsem se. V mojí drahé matince, zapálené narutofilce, jsem nalezla spojence. A tak do naší rodiny přibyl... Sasuke.
Jsou mu teprve 3-4 měsíce, váží 15 kilo a hodný je jenom v případě, že spí. Jeli jsme si ho vybrat až do Žatce, kde nás uchvátilo štěně s nestejnýma očima, které kvůli této "vadě" nikdo nechtěl. Problém samozřejmě trošku představoval fakt, že jeho kreslený jmenovec má obě oči černé. Nakonec jsme došli k názoru, že "náš" Sasuke už je o level dál a podobně jako Madara dokázal aktivovat v levém oku rinnegan ^_^Druhá šance - 16. kapitola

21. října 2013 v 12:40 | Smajli |  Druhá šance

Heh. Tak jsem si mezi všemi těmi afixy, sufixy, prefixy, morfémy a morfy našla trochu času k dopsání další kapitoly, ve které už se konečně zase dočkáte přímého kontaktu našich dvou brášků ^_^ Tak příjemné počtení a nezapomeňte okomentovat, páč jinak nebudu mít motivaci si ten čas napříště udělat ;)

"A KisaSasu story"

14. října 2013 v 11:04 | Smajli |  Deníček
Hallo everyone!
Pořád ještě se vyrovnávám s poměry na vysoké škole, i když zatím se nic pořádného neděje. To až při prvním zápočtu. Čtu Národní obrození, zejména Božku, protože ta se ještě tak nějak aspoň dá. Věděli jste, že Němcová psala o transvestitovi? No fakt. Čtu si takhle povídku s názvem "Karla" a už už mi padá čelist, že se tam objevuje yuri, když najednou "Oh, she´s a boy, actually." Like... really, Božena?
V rámci mého kurzu DDD, tedy Drama a divadlo pro děti, jsme o víkendu s kámoškou navštívily místní dětský klub, abychom shlédly "Pohádky z klubíčka". Musely jsme vypadat zvláštně v tom davu pětiletých shotáků s unuděnýma rodičema. No, bylo to... hmmm...

Medvěd: "Bolí mě zub. Kdo mě vyléčí, toho nesežeru."
Liška: "Sežer zajíce! On se ti posmívá."
Medvěd: "Tak jo."
Zajíc: "Tady máš křen! Ale liška ti ho musí předžvejkat a pak si ho dáš na tvář a překreješ liščím ocasem. Urvi lišce ocas."
Medvěd: "Tak jo."

A to mě ještě čekají tři představení. Ve čtvrtek jedu do Prahy na Oněgina, jupí! Mimochodem, poslouchejte vždycky svojí zlobivější část. Já to dneska neudělala a doplatila jsem na to.

Good Smajli: "It´s 7:20. Wake up and go to school."
Evil Smajli: "Stay in bed! Who cares about the lecture?"
Good Smajli: "You have to go there!"
Evil Smajli: "No you don´t have to! You can get it from someone else."
Good Smajli: "You know you need your own notes!"
Evil Smajli: "Stay here! You could still sleep."
Good Smajli: "Smajli, GET THE FUCK UP!"

No, takže jsem poslechla svoje hodné já a vymátožila se z postele. Cestou na přednášku mi přišla SMSka od kámošky, že v posluchárně už je plno aneb vynikající kapacitní poměry na ZČU. Takže jsem vystoupila z busu, udělala čelem vzad a nadávala jako špaček, že jsem mohla spát o několik hodin dýl. Co už.

Ale abych se konečně dostala k něčemu zajímavějšímu... někteří z vás možná zaznamenali, že minulý týden umřel Kisameho dabér Tomoyuki Dan. Ke mně se ta zpráva donesla až teďka o víkendu, prostřednictvím drahého bratříčka. Pohrávala jsem si s myšlenkou, že bych na Kisameho počest napsala nějaký KisaSasu a jak jsme se tak o tom bavili, úplně nepochopitelně jsme se dostali k tumhle (BTW, neptejte se, proč si píšeme v závorkách, ani proč má bráška přezdívku "Itachi" =D):


Trošku jsem zapracovala na DŠ. Možná... MOŽNÁ... ale nic neslibuji... by mohla být příští týden nová kapitola.

Recenze filmu: From beginning to end

7. října 2013 v 22:19 | Smajli |  Recenze


Je to trestuhodné, ale místo louskání 30 knížek Národního obrození, se Smajli radši dívá na filmy. No, vlastně bych to mohla svést na "zdokonalování se v angličtině", ale protože to nebyl původní záměr, radši nebudu kecat. Zkrátka a dobře, absence ItaSasu povídek způsobila, že jsem se minulý víkend pustila do vyhledávání nějakých... ehm... zajímavých filmů. No dobře, prostě filmů s kontroverzní tématikou incestu. Bratrského incestu. A narazila jsem na tenhle skvost.

!! pozor, recenze obsahuje spoilery !!


Itachi & Sasuke pillow

2. října 2013 v 22:45 | Smajli |  Deníček
Prostě se vám musím pochlubit =D Minulý týden jsem od svého milovaného bratříčka dostala úžasný dáreček k narozeninám (búúú, už mi nikdy nebude -náct T_T). Tenhle dokonalý polštář se z pochopitelných důvodů rychle stal mým oblíbeným muchlátkem. Prostě... ♥♥♥ S bráchou není nikdy nuda, ale nevěřili byste, jaké hlášky můžete utrousit při "nacpávání polštáře" =D =D

P.S.: Povídky stále ještě nečekejte, i když jsem napsala pár dalších řádek k DŠ a KakaSasu je na 7 stránkách. Mimochodem ze všech našich univerzitních profesorů vyniká jediný skutečný sympaťák, jehož projev je na rozdíl od většiny ostatních živý, přirozený a zábavný. Ovšem nějak hodně si oblíbil slovo "strejda" ("A abyste věděli, že vám strejda nekecá..." / "...zatímco tenhle strejda je už dávno mrtvej..."), které se pro mě díky jistému typu povídek stalo symbolem madarovství a... ehm ehm... Takže se po každém takovém použití tohoto slova musím držet, abych na přednášce nevyprskla smíchy.

P.P.S.: nyjo, prej "vím, že máš ráda úchylárny" =D =D skvělej odkaz! ;)