Listopad 2013

U Orochimara

29. listopadu 2013 v 15:58 | Smajli |  Others art
Hi There!

Tak mám za sebou druhý zápočet, jestli úspěšný nebo neúspěšný, to se uvidí za týden. Na povídkách se tak trošku pracuje, určitě by se příští týden mohla objevit další kapitola Druhé šance. Pokusím se to dopsat teď o víkendu. V týdnu od 9.12. do 13.12. se mi sejdou hned čtyři zápočty najednou. Z angličtiny, lingvistické terminologie, jazykovědy a pravopisu. Why not. Kill me, please.
V rámci procvičování na zápočťák z ájiny jsem se rozhodla přeložit pár komixů, na které jsem narazila už bůhví kdy, když jsem hledala bůhví co (nejspíš OroSasu, LOL). Jsou to vtipné momenty ze soužití Orochimara, Kabuta a Sasukeho během těch dvou let trénování Uchihy, o kterém k mojí smůle v anime nebylo zrovna moc zmínek (mně by to docela zajímalo, pořád se tam omílá jenom Narutův trénink, Narutovy pokroky... koho to zajímá? =D ). Samozřejmě jsou to spíš parodie. Ale pobavila jsem se. Třeba se pobaví i někdo z vás. Kdo ví, možná to takhle doopravdy vypadalo =)


Univerzitní čuňárničky

20. listopadu 2013 v 16:29 | Smajli |  Deníček
Szia!

Přestože vysokoškolské studium je podstatně náročnější a tisíckrát odbornější než to středoškolské, nedá se popřít, že - aspoň na češtinářském oboru - bývá někdy i sranda. Literaturu máme v podstatě dvojí, nebo trojí, kdybych chtěla být naprosto přesná, ale to třetí je literatura z odborného hlediska (aneb konečně se dozvídám, jak se správně jmenují jevy, jichž se dopouštím v povídkách).

Na středověkou českou literaturu máme díkybohu velice sympatického profesora, o kterém už jsem se tu zmiňovala v souvislosti s tím, jak často a rád používá slovo "strejda". Že by tenhle předmět byl sám o sobě zajímavý, to se zatím říct nedá, protože až doteď to byly jen samé kroniky, legendy a duchovní písně. Až v poslední době se dostáváme k těm zábavnějším věcem v rámci období laicizace literatury. Minulá přednáška například nahlodala můj pohled na středověkou společnost jakožto úzkoprsou a netolerantní. Četli jste někdo staročeského Mastičkáře? To je tak sprostý a fekální, že zvrhlejší povídku jsem snad v životě nečetla.

Jiní mistři po svém právu
mažú svými mastmi hlavu:
ale tys mi, mistře, dobře zhodil,
ež mi všichnu řit masťú oblil.

Nezlobte se na mě, ale co asi tak průměrnou yaoistku napadne po přečtení posledního dvojverší? Ehm. Nehledě na to, že jsem zase dostala záchvat smíchu, když se nám chudák profesor zrovna chlubil zásluhou "naší" fakulty ohledně interpretace tohoto veršovaného díla.

Sranda se ovšem může objevit i tam, kde byste ji vůbec nečekali. Na předmět "Literatura 19. století", tedy na to příšerné Národní obrození, máme, jak už jsem se možná taky zmínila, přestárlého profesora, u nějž jsem první přednášku napůl čekala, že se představí "Jsem profesor Hrbolek". Protože jsem období NO neměla nikdy ráda a v pondělí večer už jaksi moc nevnímám, stala se z předmětu AA taková týdenní muka. Pan profesor je uspávač hadů a ve třídě je pokaždé tak vydýchaný vzduch, že se studenti chodí během přednášky procházet na chodbu, aby nachytali aspoň trochu kyslíku. Každopádně asi před týdnem jsme se dostali k tomu, že se v této době objevuje i poněkud nestydaná lidová tvorba. A učitel hned že nám něco přečte na důkaz. Pro představu uvádím tu asi nejznámější básničku:

"Sral, sral, sral,
trávy se držel.
Tráva se utrhla,
on spadnul do hovna,
zmazal si prdel."

Tuhle jsme sice brali už na střední, nicméně byla to jen jedna z asi deseti, které jsme na té přednášce slyšeli. A to ještě z těch poměrně slušnějších. Zkuste si ovšem představit, jak to vypadá, když vám tyhle prasárničky recituje 80-letý profesor. Geez.

P.S.: Buďte, prosím, ještě trpěliví. Příští týden mám další zápočet, ale po něm už bych mohla mít aspoň nějaký čas. Slibuji, že začátkem prosince se objeví nějaká povídka, nejspíš další DŠ. To KakaSasu má asi 11 stránek, ale momentálně píšu jen samé divadelní kritiky a slohovky na ájinu. A přitom mám spoustu nápadů, například na další díl Autoškoly. Ale nedá se svítit, do konce listopadu to bude bída.

An Akatsuki´s Life

13. listopadu 2013 v 16:21 | Smajli |  Videa
Yeah. Většina z vás jistě viděla notoricky známou sérii Fun with Akatsuki od OmniStrife. Nedávno jsem narazila na něco podobného, co je možná taky hodně známé, ale já se s tím setkala teprve před pár týdny.

An Akatsuki´s Life pochází od Daniela Feketeho a je to vlastně maďarský cyklus s původními maďarskými titulky. Což znamená, že se musel najít někdo, kdo bude ochotný překládat do angličtiny. Velké DÍKY patří Thunderhawk3, jež se tohoto úkolu ujal/a. Zatím je přeloženo 21 epizod z nějakých... 60? Což znamená, že se budeme mít možná ještě na co těšit.

Abych pravdu řekla, už to bylo dlouho, co jsem se u nějakých videí tak hrozně nasmála. Animace je sice jednoduchá, ale tak dokonale zábavná a výstižná, že kromě meme obličejů si nevzpomínám na nic tak skvěle komického. Co se týče postav, tak ty mají opravdu úžasně zparodované charaktery. Kisame je největší troll, Itachi je posedlý svým malým bráškou (hahaha, náznaky uchihacestu!!!) a Kakuzu po nocích krade peněženky. Takže pokud jste tuhle sérii ještě neviděli, vřele doporučuji shlédnout všechny přeložené díly, je to vážně povedené.


Reakce na mangu 654

6. listopadu 2013 v 20:06 | Smajli |  Moje výroba
Yo!
Ještě žiju, i když časově jsem na tom teď trochu bídně. Mám za sebou první zápočet (doteď nevím, jestli úspěšný nebo ne) a zítra (měsíc a půl po nástupu do školy =_='') mě čeká imatrikulace. Jashine, why?! Mluvím o tom proto, že v nejbližší době nečekejte žádnou tvorbu. Rozpracovaných věcí mám spoustu, ale momentálně nemám kdy psát povídky, protože mám na krku ještě dvě divadelní kritiky a referát na knížku, kterou napsal chlápec, co si pořád jenom stěžuje, proč se něco píše takhle a nepíše se to třeba takhle. Zábava jak noha. No nic.

SPOILER!

Kdo četl dnešní mangu, jistě pochopí moje první rozhořčení. To, že Naruto záporáka opět "ukecal", to už je vcelku nudný stereotyp. Ale absence Sasukeho postavy při "významné" situaci, kdy se všichni spojili, aby vytáhli ocasé démony (mimochodem, taky vám to připomínalo tu chvíli, kdy Sarutobi tahal z Orochimara ty ruce? LOL), to bylo opravdu nefér. Ale na druhou stranu...