Leden 2014

Uninteresting news

30. ledna 2014 v 10:38 | Smajli |  Deníček
...aneb nudné výlevy z posledních dnů.

Mám všechny zkoušky. Nemůžu tomu uvěřit. Nakonec zkouška, který jsem se bála nejvíc, se ukázala jako největší fraška. Ano, mluvím o ústní angličtině. Jako idiot jsem si celý předchozí týden zpracovávala zkoušková témata k rozhovoru jako "Popovídejte si s kamarádem o klimatu.", "Popovídejte si s kamarádem o zdravém životním stylu" a tak podobně. A hle, na samotné zkoušce se ukázalo, že vlastně ani o jednom z těch témat mluvit nebudeme, neboť naše učitelka se vytasila se svými vlastními tématy, pochopitelně absolutně odlišnými od těch plánovaných. Takže nezbývalo než improvizovat. V duchu už jsem byla smířená s opakováním předmětu, zatímco jsme s kolegyní horko těžko vypotili každá tak 10 nejasných vět. Mluvili jsme asi tak zhruba 5 minut, slovy PĚT minut, načež jsme byly ohodnoceny známkou 2. Tohle že měla být nejvyšší úroveň angličtiny na naší univerzitě? To i ta maturita z ájiny byla těžší.

Moje sestra se bude v červnu vdávat. Což znamená, že jako družička budu donucená zúčastnit se velké společenské akce. Oh God why. Svatba se pochopitelně řeší už teď a úvahy neberou konce. Došlo i na otázku, jak bych si představovala JÁ svojí svatbu. Nikdo nechtěl slyšet moje nekompromisní rozhodnutí, že se vdávat nebudu, takže nezbylo, než holt odpovědět nějakou nejpřijatelnější variantou. Sestřička si klepala na čelo, když jsem jí vysvětlila, že jestli se někdy nedej bože fakt budu vdávat, tak jedině v cosplayi Sasukeho a můj "případný" manžel v cosplayi Itachiho. Svatebčani samozřejmě taky v cosplayích. Kladnou odezvu to našlo jedině u mamky, která se nadšeně přidala s tím, že půjde za Madaru. Oh God why.

Konec zkouškového znamená, že než začne 10. února letní semestr, mohla bych se konečně dostat i k nějakému psaní. Nejdřív dokončím to PWPéčko s Madarou, dokud mám slinu, pak se pokusím zapracovat na DŠ a pak se uvidí.

BTW. Ten pocit, když jedete narvaným MHDéčkem a ve sluchátkách vám začne hrát audio, na kterém si to rozdávají Sasuke s Itachim (tedy respektive... jejich dabéři). Podobné audio už jsem KDYSI zveřejňovala, ale nedávno jsem narazila na jiné, ještě daleko lepší ^///^


Reakce na mangy 661 + 662

22. ledna 2014 v 12:35 | Smajli |  Moje výroba

SPOILER!

Seriously. K tomu se nedá víc dodat.


P.S.: Jsem blbá. Místo abych dokončovala ty povídky uvedené v minulém článku, začala jsem psát úplně novou jednorázovku. Shodou okolností na oba aktéry v tomhle meme.

Zkoušky

15. ledna 2014 v 13:55 | Smajli |  Deníček
Hi there! =)

Zkouškové je v plném proudu a tomu samozřejmě odpovídá nynější náplň mého času. Už dva týdny se šprtám odborné pojmy a krkolomná jména, co je to aposiopese, rasura, kolofony, koruptela... kdy se začaly vydávat schönfeldské císařské královské noviny, kdo byl Jindřich z Issernie... no prostě děs. Naštěstí mám už většinu předmětů za sebou, měla jsem z pekla štěstí na vylosované otázky. Nicméně vyvstaly potíže s dozápisem předmětů na letní semestr, takže budu teď ještě dva týdny obíhat učitele, aby mi podepsali žádosti =_='' K tomu mě čeká to nejtěžší - ústní zkouška z ájiny, přičemž ještě nemám zpracované ani jedno téma. Ach jo, sladký studentský život.
Budete muset být ještě trpěliví, minimálně do konce ledna asi žádná povídka nepřibyde, ale mám rozpracovaný další díl DŠ a pak taky jednorázovku, kterou jsem objevila náhodou rozepsanou ve složce a chtěla bych ji někdy dopsat. Někteří z vás by určitě taky rádi viděli brzy to dlouho slibované KakaSasu. Myslím na to, u téhle povídky mám menší krizi, ale nezapomněla jsem na ni. Bude. Časem.

Mimochodem, když jsem zmínila ty zkoušky... musím přiznat, že mi přijde legrační, jak jsem se před rokem stresovala ohledně maturity. Teď zjišťuju, že vlastně každá zkouška na vejšce je v podstatě jako maturita, 3 pokusy a rozsah látky na každou z nich taky zhruba odpovídá. Člověk musí mít štěstí. Já si díkybohu mohla pochvalovat i profesory. Jeden z nich, ten srandista, co tak rád používá slovo "strejda", mě u ústních totálně vytrolil. Popravdě mi bude chybět, málokdo z našich kantorů měl takovej smysl pro humor a přirozený vystupování. No a druhej profesor, ten skoro stoletej, mi zase u zkoušky úplně naférovku usnul. Why not. Možná ten vysokoškolskej život není úplně na pytel, občas se člověk i pobaví.


SPOILER

Mimochodem, četli jste dnešní mangu? Ten Madara to teda stupňuje, Sasuke mu propíchnul ruku, tak on na oplátku ho musí probodnout, jasně =D Tomu se říká hodný strýček =D

Téma: Sex v yaoi fanfikcích

7. ledna 2014 v 8:10 | Smajli |  Úvahy

Yeah, přesně tak. Chtěla bych se dneska zabývat choulostivou problematikou sexuálních scén v yaoi fanfikcích. Říkám ve fanfikcích, protože jiný žánr moc nečtu, ale osobně si myslím, že to platí pro yaoi povídky všeobecně.
Zní to jako zajímavé téma, ale neslibujte si od čtení tohohle článku vlhké kalhotky (případně napjaté slipy/boxerky/trenýrky nebo co všechno nosí pánové pod suk… kalhotami), vlastně je to nudná, všeobecně známá a nijak nezajímavá teorie.