Únor 2014

Sasukeho (ne)povedené alterego

26. února 2014 v 22:03 | Smajli |  Deníček

Hi there!
V říjnu minulého roku jsem čtenáře tohoto blogu informovala o novém členu naší rodiny. Tento článek je nepříliš zajímavým rozšířením toho předchozího, protože autorka si prostě potřebuje na toho malýho zmetka někomu postěžovat =D

Místa z povídek - 1

19. února 2014 v 23:03 | Smajli |  Místa z povídek
Drazí a milí!

Jak jsem dneska dopisovala 18. kapitolu DŠ, znovu mi přišel na mysl nápad, s jehož realizací jsem si pohrávala asi tak půl roku zpátky, nějak jsem se k tomu ale pak už nedostala. Až doteď.
Myslím si, že spousta autorů, kteří píšou povídky (asi ne všichni, ale řekla bych, že dost z nich), občas ve svých dílech ať už vědomě nebo podvědomě zasazují postavy do míst, která mají reálný základ. To, co sami znáte, se totiž nejlépe popisuje, a prostředí, ve kterém se pohybujete, vás vždycky určitým způsobem ovlivňuje. K některým místům můžete mít různé vztahy, vážou se k nim různé vaše prožitky, a může se to odrazit právě v povídkách, pokud třeba chcete, aby vaše postavy prožily něco podobného, nebo si myslíte, že tohle prostředí se vám k nim hodí.
Proto jsem se rozhodla uveřejnit v několika článcích pohled na místa, která byla inspirací v mých vlastních fanfikcích a jsou v nich ve větší či menší míře popsána. Třeba to některé z vás bude zajímat. Mě by to u ostatních třeba zajímalo, takže bych byla ráda, kdyby se do tohohle "projektu" zapojili i další autoři =)
Protože jsem se pro realizaci rozhodla až dneska ráno v autobuse, omluvte prosím nekvalitu fotek - mohla jsem použít jenom mobil a ani PhotoFiltre toho moc nespravil. Příště se pokusím vzít foťák.

Téma: Komentování na blogu

11. února 2014 v 16:34 | Smajli |  Úvahy

Obyčejně se nesnažím nikoho uvrtat do čtení nudných výlevů z této rubriky, ale o tomhle článku si myslím, že by si ho měli přečíst všichni, kterým záleží na přežití blogů zaměřujících se na fanfikce. Bez legrace. Budeme se totiž zabývat neustále zuřícím bojem mezi autory a línými čtenáři - bojem o komentáře. Předem varuji, že s některými z vás už mě to přestává bavit, takže možná tenhle článek vyznívá drobet ostřeji. A taky jsem to psala rychle, tudíž omluvte neupravenou stylistiku.

Nebezpečná sázka 3/3

5. února 2014 v 11:18 | Smajli |  Jednorázové
Upřímně, skoro si říkám, že ty popisy sexu jsou vlastně takové yaoistické toposy (topos = ustálená spojení slov vlastní určitému kulturnímu prostředí v určitém období). Best scéna je ta s Fugakem.

Nebezpečná sázka 2/3

5. února 2014 v 11:12 | Smajli |  Jednorázové
Fakt mě štve to omezení znaků. Nebo bych asi fakt měla začít psát stručněji.

Nebezpečná sázka 1/3

5. února 2014 v 11:06 | Smajli |  Jednorázové
Yo =)
Už jsem si tady někde v předchozích článcích stěžovala na dozápis předmětů na letní semestr kvůli chybějícím kreditům. Je to ještě horší než jsem čekala. Studuju sice pedagogickou fakultu, obor český jazyk - historie, ale zdá se, že budu mít daleko širší pole působnosti. Díky rozvrhovým kolizím jediné předměty, které jsem si mohla zapsat, byly biologie (s totálním poker face jsem "přehlédla" podmínku, že "student by měl mít základní znalosti ze systematické zoologie bezobratlých a ekologie"), první pomoc (což, jak vtipně podotkla Verča, by se mi mohlo hodit do povídky, až zas budu psát za Itachiho-doktora =D) a astronomie. Jo, nekecám, astronomie. Chtěla jsem si dát stavění lega (Ano. I TAKOVÝ předmět poskytuje naše univerzita), ale to se v letňáku nevyučuje. A stejně mi chybí kredity. K čertu!


No, dokončila jsem tu jednorázovku. Rozhodně nečekejte žádný zajímavý děj, je to PWPéčko. Šuká se tam a to je tak všechno.

Už asi před půl rokem jsem si koupila další skvělou knížku od Wilbura Smithe, Řeku bohů. Je to strhující příběh ze starověkýho Egypta se spoustou nechuťáren, intrik a sexu. Nadchlo mě to tak, že jsem dokonce chtěla napsat povídku z tohoto období, a dokonce jsem si k ní už napřed vytvořila obrázek. Pak mi ale došlo, že ani po přečtení té knihy nemám dostatečný přehled o starém Egyptě a že by ta povídka nebyla prostě věrohodná. Tak jsem se na to vykašlala. Proč o tom vlastně mluvím. Nedávno jsem si pořídila Řeku bohů III. (protože dvojka je už z novověku, zatímco trojka se vrací zpátky) a zase mě to pohltilo. Ne, netroufám si na povídku ze starověku, ale chtěla jsem prostě napsat něco ze starší doby. Takže Nebezpečná sázka se pohybuje zhruba v období 15. století (bohužel jsem nikde nenašla, jestli v té době už byla kachlíková kamna, prostě to berte tak, že jo).
Madara je OOC. Teda... z mýho pohledu trošku, aspoň v posteli no. Prostě to není rejp. Není to zase úplně totálně dobrovolný, ale... no prostě něco mezi.

P.S.: Pokoušela jsem se dělat odstavce! Ale fakt jsem v tom úplně levá, takže tam teď možná budou zase i tam, kde by být neměly. Tohle já prostě nedokážu instinktivně vycítit.

Pairing: MadaSasu
Žánr: PWP, AU
Rating: 18+
Varování: incest