Šílenství touhy - 6. kapitola

12. května 2018 v 7:00 | Ivanitko + Smajli |  Šílenství touhy

Izuna se dozvídá šokující zprávy o svém synovi. Shisui zatlouká. Uvidíme, jaký názor na to bude mít soudce.


6. kapitola


Izuna chvíli zíral s pootevřenými ústy a čekal, jestli se Fugaku neopraví, vždyť slyšel něco o tom, že jeho syn znásilnil Sasukeho, ale to muselo být nějaké nedorozumění. "Cože?" vyhrkl, když místo nějakého doplnění slyšel jen Fugakovo rozzuřené funění, "to je přece úplná blbost. Tys… tys něco pil? Jak by asi Shisui mohl něco takového udělat?" Připadalo mu to absurdní. Směšné. Zasmál se.
.
"Mně to moc směšné nepřišlo, když jsem ho přistihl v pokoji, jak to Sasukemu dělá!" zavrčel nebezpečně Fugaku. "Viděl jsem to až moc střízlivě. Strkal mi do syna to svoje nechutný péro. Připrav se, že ho zažaluju za všechno, co půjde!" Nejlépe i za to, co vůbec neudělal.
Mikoto se choulila v křesle a čekala, až její manžel domluví. Taky se zřejmě dozví i nějaké podrobnosti a její oči pokaždé o trošku povyrostly, jak se odhalovala celá zrůdnost toho činu. Jak mohl Shisui, takové zlatíčko, něco podobného udělat…
.
"Strkal… cože? Jak - přistihl? Fugaku, to není sranda." Izunovi začalo docházet, že v rodině se stalo něco vážného, ale odmítal přijmout tu myšlenku, že to je právě to, co Fugaku říká… to by přece jeho Shisui neudělal! "Uklidni se," snažil se zchladit žár bratrova hněvu, aby se dozvěděl, k čemu vlastně došlo, "uklidni se a řekni mi vážně, co se stalo. Protože já tomu vážně nerozumím." Znásilnění, žaloba, vězení… Shisui a Sasuke? Ani kdyby bylo prvního dubna, tak by to nebyl moc povedený žert, a takhle už vůbec ne.
.
Velitel policie se musel zhluboka nadechnout, aby dokázal popsat celou situaci, aniž by s ním intenzivně třásl vztek. "Přišel jsem domů dřív a slyšel křik, tak jsem naběhl k Sasukemu do pokoj, kde jsem přistihl Shisuie, jak se snaží podruhé ošukat Sasukeho. Tak jsem ho vyhodil zmetka nezvedeného, a se Sasukem jel k výslechu a na vyšetření. Připrav se, že vám dojde výzva od policie k výslechu… Můžeš mi říct, jak jsi mohl něco takového vychovat?!"
.
Izuna chvíli ohromeně mlčel. Pořád tomu nechtěl věřit, tohle určitě Shisui nemohl udělat. Žil v domnění, že je normální heterosexuál, nikdy v životě mu nenaznačil, že by to bylo jinak. A i kdyby, Sasuke byl jeho bratranec, určitě by to nechtěl dělat s bratrancem. Teda… všiml si, že teď tráví u jeho bratra, respektive jeho synů, víc času než dřív. Že by…? "Fugaku… a jseš si jistý, že… ehm… že to bylo proti Sasukeho vůli? Chci říct… víš přece, že má rád muže. Třeba… třeba Shisuie nějak vyprovokoval…" snažil se najít nějaké vysvětlení.
.
"Kdybys Sasukeho viděl a slyšel, co řekl u výslechu, tak něco takového nevypustíš z pusy," doutnal Fugaku a pořád cítil hrozný vztek. Nemohl tomuhle nějak předejít? "Sasuke se teď vrátil a je úplně mimo, jestli se dá za pár měsíců dohromady, tak budu moc rád." Bude se snad modlit, aby se tak stalo. Syn vypadal na konci svých sil. Zatracený Raikage…
.
Izuna se odmlčel. Neviděl Sasukeho a neslyšel ho při výslechu. Na druhou stranu začínal věřit, že se mezi těmi dvěma něco odehrálo, když je Fugaku přistihl… jeho bratr by nelhal, ne o něčem takovém, vždyť by šel proti sobě samému. "Musím si promluvit se Shisuiem," hlesl, protože to bylo to jediné, co v tuhle chvíli chtěl, "promiň, Fugaku, zavolám ti později." Zbaběle típl hovor a svěsil ruku s mobilem. Úplně ho přešla chuť k jídlu a to snědl sotva pár soust. Zvedl se od stolu. "Shisuii!" zavolal do hloubi bytu, "SHISUII!"
.
Ten, jehož jméno se celý den nejvíc vyslovovalo, se koulel na posteli se sluchátkama v uších a spokojeně se rozvaloval. Dneska si přišel jako na krásném obláčku. Sex se Sasukem, sice menší ťafka od strejdy, a pak to završil úžasným, mňamózním a excelentním rizotem. Co víc by si mohl přát. Až druhé hlasitého houknutí otce si povšiml. S povzdechem, že zase dostane za uši na neumyté nádobí, se doloudal do kuchyně. "Ano?"
.
Starší Uchiha si svého syna přeměřil dlouhým pátravým pohledem. Vůbec se netvářil provinile, ani drobným gestem nebo výrazem nedával najevo, že by se dopustil toho ohavného zločinu, který mu bratr předestřel. Kde sakra byla pravda?! "Právě mi volal tvůj strýc. Fugaku," prohlásil a bedlivě sledoval, jestli to v Shisuiovi vyvolá nějaké emoce. Nedočkal se. "Řekl mi dost znepokojivé věci. O tobě a o Sasukem," pokračoval se zamračením.
.
"No jo, dlužím mu už delší dobu dvacku. Nečekal jsem, že ji bude chtít tak moc zpátky, že to řekne strejdovi," odtušil Shisui. Byl skvělý herec. Navenek se tvářil, že nic, a uvnitř moc dobře věděl, cože se to otec dozvěděl. Držel se hesla: Zatloukat, zatloukat a zatloukat. Vždycky mu to s ním dobře vycházelo.
.
Izuna nadzvedl obočí. Opravdu Shisui nic nevěděl, nebo si s ním jenom hrál? "Myslím, že víš, že o tohle nejde," zkusil to a založil si paže na prsou v přísném rodičovském gestu, "chci vědět pravdu, Shisuii. Měl jsi někdy něco se svým bratrancem nebo ne?!" Jestli se dozví, že to syn vážně udělal, tak ho snad přetrhne.
.
Shisui vykulil oči v naprostém údivu. "Se Sasukem? Já?" Herecky na otce zíral. Dával do svého představení svůj nejlepší um. Bylo to hodně krátkozraké. Měl počítat s tím, že když se do Sasukeho udělal a jestli strejda donutil bratrance jít na vyšetření, tak se to potvrdí. Každopádně pořád může tvrdit, že to nebylo znásilnění. "Kdes na to byl?"
.
"Fugaku mi právě popsal, co dneska viděl v Sasukeho pokoji. Prý jsi svého bratrance znásilnil. Shisuii, je to pravda? Byl bys tohohle schopný?" Nelíbilo se mu, jak se jeho syn choval, měl špatný pocit, že mlží. Znal ho, vždyť ho vychovával přes dvacet let, ale snad ještě nikdy jeho divadélku nechtěl uvěřit tak moc jako právě v tuhle chvíli.
.
Strýc se tedy s podrobnostmi netajil. "Víš, tati," začal úplně opačně, jako kdyby se přiznával k něčemu hroznému, "já jsem ti to nechtěl říct, ale jsem gay… Bál jsme se to komukoliv říct a radši to tajil… a se Sasukem jsme jen laškovali. Přísahám, že bych mu nikdy neublížil." Však taky nechtěl, to jen bratránek se bránil jako o život.
.
Izuna měl pocit, že na něj jdou mdloby. Takže na tom přece jen něco bylo! Odsunul židli a ztěžka na ni dosedl, protože jinak by to s ním snad seklo. Jeho jediný syn byl homosexuál. Už to na něj byla dost velká rána, natož s tím, co se dozvěděl od Fugaka. I když na druhou stranu… vážně to bylo divné. Proč by měl Shisui Sasukemu ubližovat? "Měl jsi mi to říct," zahučel zklamaně, ale hned se zase na syna zahleděl. "Nebudu se vyjadřovat k tomu, že ani jako gay nemáš co laškovat se svým bratrancem. Ale když už… co jste proboha dělali? Proč Fugaku tvrdí, že jsi ho znásilnil?"
.
"Sasuke to na mě všechno svedl. Prvně mi pořád nadbíhal a snažil se mě uštvat… jenže asi po sexu přišel na to, že to nebylo takové, jak si představoval a za všechno můžu já. Copak myslíš, že bych mohl něco takového udělat?" zeptal se tklivě a zkusil na otce svoje štěněcí oči, které mu už mnohokrát pomohly z nejednoho průšvihu.
.
Starší Uchiha několikrát pootevřel ústa. Ještě před čtvrt hodinkou si v klidu večeřel a všechno v jeho životě bylo tak nějak v pořádku a najednou tu má před sebou syna homosexuála, podivný vztah mezi bratranci a obvinění ze znásilnění. "Já… já… ale proč by to Sasuke dělal?" nechápal Izuna, "proč by to hnal do takových krajností? I kdyby se mu to nelíbilo, nebyl by přece důvod… ty ses k němu choval hrubě? A vůbec!" Zamračil se, jak mu něco došlo. "Tvrdil jsi, že jste spolu jenom laškovali!"
.
"Však jo, ale asi si pod laškováním představujeme každý něco jiného. Když Sasuke mě tak povzbuzoval, že jsem se prostě neudržel… ale nechápu, že to musel hnát až na policajty. Bysme si to zítra vyříkali a mohlo to být všechno v pořádku. Strejda Fugaku to taky přeháněl," stěžoval si Shisui a plival vinu na všechny okolo.
.
Izunovi z toho všeho šla hlava kolem. Právě když se nadechoval k nějaké odpovědi, mobil na stole se opět rozezvučel. Fugaku, jak jinak. S unaveným výrazem a už preventivním odtažením telefonu dál od ucha mu to zvedl. "Ano, ano, slyším," ujistil bratra, jehož hlas se málem rozléhal po celé kuchyni, jak do mobilu hulákal, "co? Jakže? Žíly? Teď? A je v pořádku?"
.
Do prdele, odtušil Shisui v duchu. Nečekal, že by Sasuke sklouzl tak hluboko, že by si chtěl vzít život. Teď se mu ty jeho vznešené fráze a teorie dost nahlodaly, ale on vytrvá do konce. Nepřizná se, i kdyby mu měli vytrhat žíly z těla. Pořád na tváři udržoval pohled chudáčka, který ke všemu přišel jako slepý k houslím.
.
"Rozumím. Chvála bohu," oddechl si Izuna, když se dozvěděl, že jeho mladší synovec není v žádném kritickém stavu. Aspoň fyzicky. "Fugaku, já tomu ale nerozumím. Shisui mi tu tvrdí… ano, je tady. Ty? A proč? No tak dobře, dobře!" Izuna s útrpným výrazem podal svůj telefon Shisuiovi: "Tvůj strýc si s tebou přeje mluvit."
.
Shisui se moc k telefonu neměl, ale jaksi nebylo na výběr. Prozřetelně si ho podržel dál od ucha. Strýc byl zřejmě stále dost v ráži. Už v tom pokoji vypadal dost naježeně. "Ano?" odtušil opatrně a hned se na něj spustil strašný řev. Už se teda Sasukemu a Itachimu nedivil, že mají z otce respekt.
.
"TY DAREBÁKU! Ty jeden zatracený parchante, půjdeš sedět, rozumíš?! Půjdeš sedět, natvrdo, o to se postarám! Shniješ v tom nejčernějším kriminále! Víš, co Sasuke teď udělal?! Víš, co právě teď udělal?! Všechno kvůli tobě! Měl jsem tě tady rovnou přerazit, když jsem tě tu našel!" burácel Fugaku na svého synovce.
.
"Strejdo, to přeháníš. Bylo to nedorozumění. Nemusíš kvůli tomu tak vyšilovat," snažil se Fugaka uklidnit, ale bylo to spíš jako kdyby přilil olej do ohně. Musel si dát mobil ještě dál a radši se nedíval, jak se otec tváří. "Sasuke je holt trochu nevyrovnaný a neví, co chce, a pak místo, aby nesl následky, tak mě chcete zažalovat?"
.
"Nedorozumění?! Ty říkáš nedorozumění sprostnému a brutálnímu znásilnění?!" vylítl Fugaku jako čertík z krabičky, "Sasuke všechno řekl při výslechu! To, jak jsi ho celé měsíce pronásledoval! Všimnul jsem si, žes tu byl v poslední době nějak často, ale v životě by mě nenapadlo… JAK SIS MOHL DOVOLIT NA NĚJ JEN SÁHNOUT?!"
.
"Já si to nedovolil, Sasuke to sám chtěl," bránil se Shisui a litoval, že není v místnosti sám, to by strýci řekl úplně něco jiného. Třeba, že se může jít vycpat, a zavěsil by, jenže teď to nešlo. "Podívej, strejdo, do homosexuálních vztahů by ses neměl míchat, když tomu nerozumíš." Mít v rodině geny zuřivosti je fakt neštěstí. Ještěže děda Tajima je už pod drnem. Moc rád ho zrovna neměl.
.
"Já že tomu nerozumím?! Ty malej zmetku, moc dobře rozumím tomu, jakej seš zkaženej a zákeřnej lump! Sasuke nám řekl, jak ses ho pokoušel zastrašit! Jak jsi mu vyhrožoval, že mu nikdo nebude věřit, že je kaz rodiny! To TY jsi shnilá část v rodině, rozumíš?! Uvědomuješ si vůbec, co jsi způsobil? Můj syn se z toho už nikdy možná nevzpamatuje, nedovedeš si představit, jak snášel to vyšetření!" hulákal Fugaku jako na lesy.
.
Shisui to už nevydržel a prachsprostě hovor tipnul. Jak bylo najednou krásně ticho a klid. Kdyby je strýc nenachytal, tak by bylo všechno mnohem jednodušší. Otočil se k otci a bylo vidět, že musí rychle něco říct na svoji obranu. Pokrčil rameny. "Přece nebudu poslouchat ty lži, které na mě Sasuke hází. Taky si mohli vymyslet něco…"
.
Izuna se zamračil. Z Fugakových slov vyslechl kromě nadávek i hodně detailů, podezřele do sebe zapadajících. Nechtěl tomu věřit, opravdu nechtěl, ale… Pomalu zlověstně vstal ze židle a upřeně se na svého syna zahleděl. "Tys to udělal. Tys to opravdu udělal, že ano?" zeptal se tichým hlasem, ale bylo to spíš konstatování než otázka.
.
Mladší Uchiha se postavil proti otci a chvíli se poměřovali pohledem. Nemrkl ani provinile neuhnul. "Ne, já jsem to neudělal," pronesl po dlouhé době mlčení. Nepřizná se a nepřizná. Ani omylem z něj doznání nedostanou. Nikdo. Byl si sebejistý možná až moc, ale zdálo se mu, že mu všechno jde až do dneška na ruku.
.
"Lháři!" zahřměl Izuna. Vyčetl pravdu v synových lhostejných očích, které prozrazovaly, že to nejen udělal, ale navíc toho ani v nejmenším nelituje! Normální člověk by se obhajoval, snažil by se to celé vysvětlit, mluvit s Fugakem, zajímal se o osud bratrance… ale ne Shisui. Ten moc dobře věděl, na čem je. Ten jeho postoj, prachsprostá lež jemu do očí, to Izunu namíchlo snad nejvíc. "Ty smrade!" rozkřiknul a poprvé v životě vrazil svému synovi pořádnou facku, "jak jsi to mohl udělat?!"
.
Shisui zavrávoral a chytil se pálící tvář. Vyjeveně koukal na otce a v jeho tváři bylo čitelné absolutní překvapení. Takhle běsnícího otce ještě nikdy nezažil. Ten překvapující zážitek ho úplně vyvedl z míry. "Tati…" hlesl ublíženě. Tentokrát bylo evidentní, že to, co se zrcadlí na jeho tváři, je i v jeho nitru.
.
Kdykoliv jindy by Izunu takový pohled obměkčil. Vždyť to bylo jeho dítě, jeho jediné dítě. Dítě, kterému zřejmě po smrti manželky dovolil až příliš zvlčet… Vždycky věděl, že je Shisui bujnější a sem tam počítal s nějakým průšvihem, ale tohle? Tohle nebyla blbá pokuta za rychlost, rozbité okno nebo experiment s trávou. Tohle byl těžký zločin. "Uvědomuješ si, jaké to bude mít důsledky?!" štěkl na něj, "Fugaku nemluví do větru, nechá tě zavřít! A dobře ti tak! Taková ohavnost… jak se teď můžu svému bratrovi podívat do očí?! A co Sasuke? Vůbec jsi nepomyslel na to, jak se s tím vyrovná?!"
.
"Myslel jsem na úplně jiné věci," zahučel Shisui a uhnul pohledem. Tak nějak celý ten čas počítal s možností, že Sasukeho ukecá a dá se s ním dohromady. Už ho chtěl zkusit i nějak vydírat, ale už se k tomu nedostal. Proč tak krásný a příjemný čin musí mít tak neblahé následky? Rozhodně toho ale nelitoval. Dostal to, co chtěl, byť za to asi zaplatí dost vysokou cenu.
.
"Vážně? No to by mě teda zajímalo!" odsekl Izuna ironicky, "na cos jako myslel?! Proč jsi to vůbec udělal? Sasuke je tvůj bratranec! Ty si neumíš najít normální vztah? Nebo všechny svoje milence znásilňuješ? Myslel jsem si, že jsem z tebe vychoval slušného člověka. Temperamentního, ale slušného. Zjevně jsem se mýlil. Posral sis celou svojí budoucnost a pro co? Pro chvilku… rozkoše?!"
.
"A ty jsi nikdy nikoho nemiloval?" utrhl se na něj Shisui, který se snažil po tom překvapení dát dohromady. Už dlouho se mu nestalo, že by ho někdo takto rozhodil. "Miluju Sasukeho, až mě to bolí. Tohle ty nikdy nedokážeš pochopit." Nikdo ho nedokáže pochopit. Rozhodně ne nějaký psycholog nebo něco podobného, tam ho nikdo nedostane.
.
Izuna se odmlčel a napůl zlostně, napůl smutně se díval na syna. Čeho se to v životě dočkal. "Takže ses prostě rozhodl, že mu tu bolest oplatíš? To je podle tebe láska?" zeptal se, ale už tiše, nekřičel. Přišel si najednou strašně starý a unavený. Připadalo mu, že Shisui má nějaké pokřivené hodnoty… byla to jeho vina? Opravdu tak špatně svého syna vychoval?
.
"Jak říkám, nerozumíš tomu," odfrkl si Shisui a třel si bolestivou líc. "Všichni dělají z komára velblouda. Nakonec z toho nic nebude," prohlásil sebejistě, když se otočil na patě a zmizel v pokoji. Už si nebude nechávat od nikoho nic kázat. Počítal s tím, že to všechno tak nějak samo vyšumí do prázdna a bude klid. Maximálně nebude moct k Fugakovi domů.
.
Izuna za svým synem nevěřícně hleděl a v jeho nitru vířily myšlenky jako větrná bouře. Na rozdíl od něj znal velmi dobře svého bratra - jeho smysl pro povinnost a především také cit pro rodinu, který by do něj někdo na první pohled neřekl. A třebaže Shisui byl svým způsobem také rodina, Fugaku to nepochybně bude vidět jinak. Až příliš bolestivě realisticky si uvědomoval, jak je situace vážná.
~~~
Soudce vypadal jako neoblomný chlapík pevně si stojící za svým rozhodnutím a pronikavýma očima si poměřoval obžalovaného, který stál před tribunálem a měl odpovídat na otázky žaloby. V soudní síni začínal být nepříjemný vydýchaný vzduch, jak se jednání protahovalo. Nejzajímavější na tom bylo, že Shisui Uchiha teď mluvil úplně o něčem jiném, než s rodinnými příslušníky.
"…je mi to hrozně líto. Nikdy bych znovu to už neudělal. Musel jsem mít zastřenou mysl. Dnes si to nedokážu vysvětlit, proč jsem se k takovému činu uchýlil," kál se ze svého prohřešku Shisui, jako největší kajícník před bohem.
.
"Zastřenou mysl? Chcete snad svůj zločin omlouvat nějakým psychickým vypětím?" protáhla ironicky Kurenai, manželka Asumy Sarutobiho, která pracovala jako právnička, načež se obrátila k soudci: "Ctihodnosti, miliony lidí denně procházejí citovými trablemi. A jaké procento z nich znásilní nevinného mladíka? Tato výmluva je směšná a neměla by být brána v potaz."
Sasuke seděl na tvrdé dřevěné lavici a jeho ruce složené v klíně se chvěly. Jeho bledý obličej se nápadně vyjímal mezi ostatními tvářemi, byť jeho přihrbený posed značil zoufalou snahu udělat se co nejméně viditelným. Tmavé ustrašené oči se upíraly někam do podlahy, a jen když na něj někdo promluvil, nervózně zatěkaly vzhůru. Nedokázal se na svého bratrance ani podívat a skoro to vypadalo, že se každou chvilkou zhroutí nebo rozpláče. Slyšet to probírat nahlas, to všechno, co mu Shisui udělal, před tolika lidmi…
.
"Miluji ho. Stále ho miluji. Vím, že je to ohavné a lituji toho, co jsem udělal, ale udělal jsem to z lásky. Mám ho natolik rád, že jsem si nedokázal představit, že bez něj nemůžu žít…" hlesl Shisui. Svého činu ani v nejmenším nelitoval, jak se snažil soudci předestřít, ale jeho právník mu vysvětlil, že když před soudem projeví lítost, tak by mu to mělo zmírnit trest. Když viděl, že mu opravdu teče do bot, tak se chytal každého stébla trávy, aby se co nejrychleji dostal z vězení.
.
"Láska? Nazvala bych to spíš posedlostí. Koneckonců vám zjevně nešlo o city, že ne? Šlo vám pouze o tužby těla," útočila Kurenai jako vosa. Nemínila nechat toho hejska vyklouznout. Asuma ji o celém případu už několik týdnů předtím detailně zpravil a ona byla odhodlaná udělat cokoliv, aby tohohle mladíka dostala do vězení.
Sasuke cítil na zádech lehounký dotyk Itachiho ruky. Cuknul sebou jako obvykle, ale nesetřásl jej. Bráška seděl vedle něj, a co chvíli se na něj povzbudivě usmál, jako by ho chtěl ujistit, že všechno bude v pořádku. Ale nebude, to věděl.
.
Fugaku se musel hodně ovládat, aby nevraživě neprobodával pohledem synovcem před soudcem. Každé slovo lítosti bylo prohnilé a on to moc dobře věděl. Nemohl však vystoupit a osočit ho ze lži. Shisui vypovídal stejně jako na policii. Nejradši by mu ze života udělal peklo. Skoro tři měsíce si v pohodě běhá na svobodě a oni se doma snaží Sasukeho vytáhnout z nejhoršího a znemožnit mu si ublížit. Bylo to s ním vážné. Musel docházet pravidelně k psychologovi a brát prášky na uklidnění.
"Šlo mi hlavně o něj… opravdu netuším, co to do mě vjelo," pronášel Shisui. Kdyby ho člověk neznal, tak by mu i uvěřil, že měl se Sasukem nejčistější úmysly a tohle bylo jen drobné klopýtnutí.
.
Sasuke nasucho polknul. Cítil, jak se mu motá hlava, třebaže místnost byla velká, v sále bylo hodně lidí a vydýchaný vzduch. Kvůli zimě panující venku nechtěl nikdo otevřít okna. Prsty jeho rukou se zaryly do stehen, jako by chtěl krátkou bolestí překonat psychické nesnáze.
"Ano, nepochybně. Šlo vám o jeho tělo," upřesňovala Kurenai, "spáchal jste ohavný zločin a jistě jste obeznámen s tím, že váš bratranec si následky vaší lásky nese dodnes… a možná do konce života. Vaše jednání nemělo s láskou nic společného a vaše lítost tomu chlapci nijak nepomůže. Ctihodnosti, obžaloba nemá další otázky."
"Děkuji, paní Yuuhi," prohlásil soudce s mírným pokývnutím, "porota se nyní odebere k poradě."
.
Shisui seděl na lavici obžalovaných jen se svým otcem a obhájcem. Po očku se díval na lavici, kde seděl Sasuke, ale jeho milovaný drobeček byl zaštítěn strýcem, který ho očima nevybíravě vyhodil. Zřejmě nic neuvidí. Doufal maximálně v pár měsíců. Sasukemu nijak hrubě neublížil, lítost projevil, stalo se to jen jednou a nikdy předtím trestaný nebyl. Mohlo by to přece vyjít. Jen ten puntík v rejstříku nebude do budoucna nic moc.
Fugaku stiskl Sasukemu povzbudivě ruku. "To bude dobrý, Sasuke, za chvíli budeme moct odejít," ujišťoval ho vlídně. Psycholog jim doporučil, že se mají co nejvíce snažit syna podporovat, ukázat mu, že na světě je pořád krásně a rodina mu vždy dokáže podat pomocnou ruku.
.
Sasuke roztržitě přikývl, ale jinak to nevypadalo, že by ho dění uklidňovalo. Spíše naopak. Čím déle porada za zavřenými dveřmi trvala, tím byl nervóznější. Začal si zase drásat zápěstí. Otřesný zážitek s bratrancem a následně na vyšetření v něm pohřbil sebeúctu a probudil v něm jakési sebedestruktivní sklony. Když z jeho dosahu odstranili všechno ostré, používal nehty - škrábal se jimi až do krve, dokonce i poté, co mu je ostříhali úplně na kraťoučko. Naštěstí ale nehty nemohly způsobit hluboké rány jako žiletka.
"Sasuke," zašeptal Itachi, když to zpozoroval, a nenásilně, ale pevně chytil brášku za ruce, "to nic. Je to v pořádku, ano? Je to v pořádku. Nikdo ti neublíží. Napij se, tumáš."
.
Mikoto pohled na syna drásal hluboko do duše. Seděli tu celá rodina kolem jejího malého vrabčáčka a ten, jehož skoro považovala za svého syna, opodál. Nemohla uvěřit tomu, že někdo tak milý a hodný, z jejich vlastní krve, mohl udělat něco tak příšerného. I na ni vypětí u soudu doléhalo. Musela se v průběhu několikrát vysmrkat a lehce vodnaté oči ukazovaly, jak s ní cloumají emoce. Madara po jejím boku ji ujišťoval, že všechno bude v pořádku. Ona však věděla své, jako matka to vycítila, že její mladší syn už nikdy nebude jako dřív.
.
Porada trvala něco přes půl hodinu. Když se dveře do síně opět otevřely, Sasuke sebou mírně škubnul a žaludek mu udělal kotrmelec. Už za chviličku se dozví… dozví se, jestli to všechno, co musel vytrpět a podstoupit, nebylo zbytečné. Pro něj popravdě ani kdyby Shisuie poslali sedět na dvacet let by nepřevážilo tu bolest a ponížení, co prožil. Ale chtěl vědět, že alespoň k něčemu to bylo.
Itachi upíral oči na soudce a rozsazující se porotu. Musí bratranci napařit nejvyšší možnou sazbu. Musí… jinak přece na světě nebude existovat žádná spravedlnost.
.
Soudce poklepal kladívkem o klepadlo, aby si sjednal v místnosti klid. Napětí by se dalo krájet. Shisui v duchu odříkal modlitbičku, aby to bylo co nejmíň. Nechtěl shnít ve vězení několik let, nejvyšší hranice byla pět let. Doufal, tedy, že až tak krutý jeho čin navenek nevypadal. Třeba by mu mohli dát tři měsíce, to by stačilo.
"Shisui Uchiho, tímto vás odsuzuji k dvaceti čtyřem měsícům vězení a pětiletému zákazu přiblížení." Buch, zadunění dřeva celý rozsudek náležitě zpečetil. Seděl zaraženě. Čekal tedy mnohem míň a ještě se mu nelíbil zákaz přiblížení. Jeho advokát se k němu naklonil s tím, že můžou požádat o odvolání.
.
Sasuke mlčky seděl a upíral oči před sebe. Dva roky. Jen dva roky. Kvůli tomuhle tím vším prošel? Kvůli dvěma pitomým rokům, po nichž bude jeho bratranec zase volný? Jistě, byl tu ještě zákaz přiblížení, ale… Za to všechno, co mu udělal, si podle soudce zasloužil jen dvacet čtyři měsíců? Připadalo mu, jako by ho někdo zradil a využil. Jako už tolikrát.
Itachi mrskl vražedným pohledem po lavici vlevo. Nemohl uvěřit, že z toho ten hajzl tak lehce vyklouzl. Doufal, že mu napaří aspoň čtyři roky, minimálně, nebyl sice přehnaně optimistický, ale i tak! Za to, co jeho bráškovi tak hnusně provedl, by si podle něj zasloužil dvacet let. Nebo doživotí. Tohle bylo zatraceně málo.
.
Soudce se zvedl a odešel. Soud byl u konce. Ještě něco probíral s obhájcem, když kolem něj procházel Sasuke. Měl silnou nepřekonatelnou chuť bratrance chytit za ruku a zastavit ho. Než to stihl domyslet, tak to udělal. Všichni Uchihové se rázem zastavili v šoku nad jeho opovážlivostí. "Sasuke, budu tě milovat do konce života," odtušil Shisui vroucně s nejmilovanější osobě, které tak ublížil.
.
Tep nejmladšího Uchihy v tu chvíli vyletěl až někam k výšinám. Už takhle často špatně snášel tělesný dotek, natož pak od toho, kdo byl příčinou všech jeho nočních můr. "Nesahej na mě!" zaječel hystericky a vyškubl se mu tak vehementně, až narazil do strýce Madary. Chvěl se, jako by měl zimnici, a jeho zorničky byly rozšířené strachem. Vypadal jako k smrti vystrašené zvířecí mládě. Tohle z něj Shisui udělal.
 


Komentáře

1 Deny Deny | 12. května 2018 v 10:09 | Reagovat

Ten Shisui je takovej hajzl..ještě zapírá.. a pak u soudu dělá ze sebe chudáčka. Měli mu dát vic než 2 roky.
Sasu to nejspíš dobře nezvládne. Ten by teď neměl být nikdy osamotě.

2 Diki-chan Diki-chan | 12. května 2018 v 11:10 | Reagovat

Dostal míň, než si zasloužil. Chudák Sasu, snad se z toho dostane...

3 XXMikki XXMikki | 12. května 2018 v 16:20 | Reagovat

To je příšerné, doufala jsem, že Shisuiovi nakonec alespoň dojde, co udělal.. A ono ne. No já bych za takové zločiny dávala mnohem víc než pár let, ještě když to má tak strašné následky na oběti. Tak 10-15 minimálně. Co tak člověk občas sleduje případy od soudu, tak se mi zdá, že Česko má obecně sazby hodně nízké.
Snad se z toho Sasuke časem dostane.

4 Klarisa Klarisa | 12. května 2018 v 16:37 | Reagovat

Mám ráda scény u soudu, vždycky se bavím, jak je to vždycky úplně jinak, než ve skutečnosti. :D Bez urážky, nic proti. :)

Tajně doufám, že bude v povídce i vězeňská linka s Shisuiem, určitě by to bylo zajímavé. :)

5 ivana-chan ivana-chan | E-mail | 12. května 2018 v 20:54 | Reagovat

shisui sa teda pekne vyfarbil. booze on si po tom vsetkom pokojne prisiel domov? ako keby sa nic nestalo? chudak izuna. taketo nieco od syna necakal. myslim ze poslednou bodkou bolo, ked shisui vypol fugakovy telefon ked s nim hovoril. shisui je teda velmi dobry manipulator. najprv vsetko zapieral alebo vinu hadzal na sasukeho. potom to pred sudom otoci a kaja sa, ze to nechcel a bla bla bla... on si akoze fakt myslel, ze trest nedostane alebo iba par mesiacou? boooze. som rada ze nakoniec dostal aspon dva roky a zakaz priblizenia. je pravdou ze je to malo, ale trest ho aspon neminul. a iba boh vie co ho vo vezeni caka. snad to po rokoch nezopakuje.
chudacik sasu. bolo my jasne, ze sa pokusi zabit. skoda ze to nebolo opysane viac. (i ked je pravda ze to bolo uz vo viacerych poviedkach. no a aj poviedka by sa predlzila. nie vsetky môzu byt dddllllhhhheee.) tajne dufam ze to nakoniec dobre dopadne. ale ten koniec. booze ten shisui. preco mam pocit ze to shisui este raz zopakuje a sasu sa z toho nespameta a zabije sa. cela snaha ho dostat z najhorsieho bude zbytocna... uz aby bol dalsi diel. booze nech to nakoniec dobre skonci.....

6 Lintu Lintu | 12. května 2018 v 21:08 | Reagovat

Docela málo na to co udělal. Možná by se s tím měl léčit. Je mi ho líto že je takhle slepý.. Ovšem Sasu... Chudák malý. Držím palce ať je mu nejdřív co nejlépe.

7 Káťa Káťa | E-mail | 13. května 2018 v 19:11 | Reagovat

Budu asi jediná ale.....chudák Shisui :D, neopětovaná láska, za kterou je ještě trestán :D.....ne :DD....v příštím díle by nás mohl čekat čas v momentě, kdy Shisui opustí vězení a ukážete nám, jak se s tím Sasuke vyrovnal a vlastně i zbytek rodiny....jak to všechno pobral Shisui...

8 Tara Tara | Web | 14. května 2018 v 14:14 | Reagovat

He Shisui je fakt zmetek, ale asi takhle takoví lidé fungují. Jejich vina to není, oni se snažili aby je měl dotyčný rád, ale on to pokazil. Fuu doufám, že se z toho Sasuke, alespoň trochu vzpamatuje, i když ted když se k němu Shisui takhle přiblížil, tak nevím x/

9 Smajli Smajli | Web | 18. května 2018 v 8:03 | Reagovat

[1]: Jo, jo, udělali jsme tu z něj pěknýho zmetka 3:) Každopádně, zbývá poslední kapitola, tak příště uvidíme, jak to celé dopadne =D

[2]: No, to se ještě uvidí =)

[3]: Já myslím, že to Shisuiovi došlo, ale je mu to spíš jedno =D Za znásilnění jsou obecně nízké tresty, to je pravda, i když v případě nějakých opravdu vážných následků se to myslím může vyšplhat až nad deset let. Být ovšem po Itachiho, dostal by Shisui snad trest smrti =D =D

[4]: V pořádku, ani jedna z nás nemá se soudem zkušenosti, takže je to samozřejmě takové hodně neautentické, ale snažily jsme se =D

[5]: Jasně, Shisui na to má přesně tu povahu, z ničeho si nic nedělá, pokud mu solidně neteče do bot =D Každopádně tohle je asi úplně poprvé v našich povídkách, co byl pachatel znásilnění opravdu potrestaný, minimálně právní cestou =D Je pravda, že ten trest byl mírný kvůli tomu, že měl čistý rejstřík a projevil lítost apod., ale aspoň něco. Pro Izunu to celé asi taky muselo být pěkné trauma. Sasuke je na tom pochopitelně nejhůř, aby ne. Muselo pro něj být šílené projít veškerou tou soudní mašinérií, když má už tak jako tak nervy nadranc. Uvidíme, co přinese poslední kapitola, třeba se splní tvoje teorie, třeba se splní tvoje naděje… kdo ví 3:) A je pravda, že tuhle povídku jsme chtěly udržet v nějakých solidních mezích, co se týče délky =D

[6]: Já si myslím, že slepý už tolik není, to byl na začátku =D Ale léčit by se měl, o tom žádná.

[7]: Je fakt, že on to na jednu stranu taky nemá lehké, Sasukeho miluje, ale zvráceným způsobem =D Jo, v příštím díle se něco takového určitě odehraje ;)

[8]: Přesně tak, přece to není jejich vina =D Sasuke je teď psychicky úplně na dně, ten soudní proces tomu asi taky moc nepřidal…

10 Komentátora Komentátora | 18. května 2018 v 10:55 | Reagovat

Nějaká mi nefunguje  komentování.  Každopádně sasuke asi dostal infarkt,  chudák madara všichni do něj vrazeji 😂

11 Smajli Smajli | Web | 18. května 2018 v 14:18 | Reagovat

[10]: Pořád lepší "všichni do něj vrážejí" než "všichni HO do něj vrážejí" =D =D

12 Ivana-chan Ivana-chan | E-mail | 18. května 2018 v 19:47 | Reagovat

[9]: skoda ze sasu musi zomriet....😤😭

13 Smajli Smajli | Web | 18. května 2018 v 20:38 | Reagovat

[12]: Proč musí? O_O

14 Ivana-chan Ivana-chan | E-mail | 18. května 2018 v 21:55 | Reagovat

[13]: noooo ja len ze to ma mat tragicky koniec....

15 Smajli Smajli | Web | 18. května 2018 v 22:33 | Reagovat

[14]: To ano. Who knows... =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama